Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wyposażyć domową siłownię?

Dla wielu z nas domowa siłownia to najlepszy sposób na utrzymanie dobrej kondycji. Komercyjne siłownie zdecydowanie nie są dla wszystkich. Mogą być pełne ludzi, trudno dostępne lub zbyt drogie. Czasami sprzęt może nawet Ci nie odpowiadać! A ktoś po prostu nie chce trenować z innymi ludźmi w pobliżu.

To wszystko są dobre powody, aby kupić własną siłownię! Możesz wybrać jej wyposażenie wyłącznie według własnych wymagań, a dodatkowo możesz się tam udać, gdy tylko masz wolną chwilę.

Jak wyposażyć domową siłownię?
Jak wyposażyć domową siłownię?

Dużo pracy? Ale nie. Musisz tylko powiedzieć, czego chcesz!

Koncepcja domowej siłowni może dla każdego z nas oznaczać coś zupełnie innego. Niektórzy mają szczęście, że mają cały pokój, który mogą przebudować na swoją wymarzoną, domową siłownię. Dla innych wystarczy specjalnie wydzielony kącik w mieszkaniu. Ale w każdym przypadku będziesz potrzebować wysokiej jakości sprzętu, z którym możesz bezpiecznie trenować tak, jak potrzebujesz.

Fitness, cardio czy klasyka?

Największą zaletą posiadania własnej siłowni jest to, że możesz ją wyposażyć dokładnie tak, jak chcesz! Niektórym nie wystarcza komplet ciężarów, stojak i ławka do ćwiczeń, innym wystarczy mata do ćwiczeń i kilka podpórek. Potem oczywiście są różne trenażery i atlasy, drążki czy nawet trampoliny.

Więc? Czy trening cardio lub siłowy bardziej Ci odpowiada? Lubisz jogę, czy wykonujesz ćwiczenia fitness? A może każde z nich? Ostateczny wybór sprzętu zależy głównie od tego, jak chcesz podejść do treningu w domu i jaki jest Twój ostateczny cel. Każdy z nas ma nieco inne wyobrażenie o tym, jak wygląda trening w domu, więc nie bój się improwizować!

WYKORZYSTANIE WŁASNEJ MASY CIAŁA

ekonomiczne i wydajne rozwiązanie

Skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni w domu jest używanie własnej masy ciała. Narzędzia, których będziesz do tego potrzebować, są kompaktowe, lekkie i zazwyczaj wielofunkcyjne. Weźmy na przykład multitrener, który wiesza się na suficie lub na drzwiach – ćwiczeń z nim można wykonać niezliczoną ilość, praktycznie całego ciała. Dostępna jest również cała gama ekspanderów o różnym oporze, wałków, czy podkładek balansowych do treningu równowagi i głębszych mięśni. Jeśli masz na nie miejsce, zdecydowanie polecamy sprawdzone drabinki – są świetnym narzędziem do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych!

Przy tego typu ćwiczeniach nie możemy zapomnieć o klasykach, takich jak „zwykłe ”przysiady, pompki, wypady i tym podobne ćwiczenia. Naprawdę potrzebujesz do nich tylko swojej masy ciała, ale wysokiej jakości mata fitness jest również świetnym dodatkiem. W końcu zawsze się przydaje, na przykład gdy trzeba się rozgrzać przed treningiem.

FITNESS

fit and cool

Podczas treningu fitness nie możesz obejść się bez jednoręcznych hantli, czy to klasycznych, czy też hantli vin-bell. Mogą być używane w parach lub pojedynczo, a praca z nimi przynosi korzyści głównie mięśniom ramion i pleców.

Na pewno interesuje Cię przede wszystkim długotrwałe utrzymanie formy, dlatego zdecydowanie warto kupić domowy trenażer fitness. Generalnie do rozwoju kondycji polecamy rowery treningowe lub orbitreki – są łagodne dla stawów i świetnie nadają się do odchudzania. Doskonałym wyborem są również wioślarze, dzięki którym wzmocnisz całe ciało i jednocześnie wzmocnisz plecy!

Atlasy lub niezależne wyciągi są doskonałe do skupienia się na górnej połowie ciała i poprawy ogólnej fizyki. Atlasy zwykle oferują kilka stanowisk do ćwiczeń, w tym bloczek z regulowanym obciążeniem. Jeśli nie masz miejsca na mocniejsze narzędzia, możesz kupić drążek ścienny lub sufitowy lub poręcz, które można przymocować do ściany. Polecimy również Twoje ulubione drabinki gimnastyczne.

Jeśli starasz się skupić na konkretnej partii, np na brzuchu, z pewnością wybierzesz z naszej oferty specjalistyczny sprzęt do konkretnej grupy mięśni.

 

KARDIO

kalorie nie mają żadnych szans

W treningu cardio Twoim celem jest jedno - prawidłowa praca serca! Pomogą Ci w tym intensywne ćwiczenia, zwłaszcza na trenażerach domowych, takich jak bieżnie czy rowery treningowe. Weź również pod uwagę wioślarze. Cechą szczególną jest wyjątkowy AirBike, który dzięki oporowi powietrza stale zwiększa obciążenie, dzięki czemu nie masz szans na duże spowolnienie!

Jeśli chcesz potraktować to naprawdę poważnie, wybierz ergometr, czyli trenażer z programem HRC. Podczas treningu urządzenie będzie monitorować Twoje tętno, a następnie automatycznie dostosuje obciążenie, doprowadzi Cię do idealnej strefy tętna.
Ale nie polegaj wyłącznie na nowoczesnej technologii. Nawet taka skakanka może ładnie prowadzić Twój trening i na pewno nie zajmie tyle miejsca co trenażer. Nie możemy zapomnieć o naszych ulubionych stepperach! Symulują chodzenie pod górę, a intensywny trening pomoże efektywnie spalić kalorie. I w przeciwieństwie do prawdziwego wchodzenia po schodach, eliminują nierówności, a tym samym oszczędzają stawy.

Jeśli szukasz nieco fajniejszego sposobu na trening, możesz również wypróbować mniejsze trampoliny fitness. Masz gwarancję dobrej zabawy z całą rodziną!

TRENING SIŁOWY

maksymalny "zastrzyk" dla przyszłych siłaczy

Tutaj już zbliżamy się do typowych siłowni – solidny sprzęt, duże ciężary, hantle. Jeśli więc zamierzasz nabrać masy mięśniowej, kompletny zestaw hantli jest idealny, ponieważ wraz ze wzrostem siły będziesz w stanie podnosić coraz większe obciążenia. Ale ważne jest, aby mieć bezpieczne miejsce do przechowywania hantli, dlatego warto do nich dokupić stojak.

Następnie mamy ławki treningowe – albo jako uzupełnienie zestawu sztangi, albo jako osobne narzędzie. Jeśli posiada również regulowane oparcie, poszerzysz repertuar możliwych ćwiczeń. Jeśli łapiesz wyciskanie na ławeczce, będziesz potrzebować dwuręcznej sztangi i najlepiej stojaka na sztangę.

Warto też zastanowić się, czy któryś ze specjalistycznych urządzeń fitness przyda się w domu. Prawdopodobnie korzystniejszą alternatywą jest odpowiedni atlas - dostaniesz z nim narzędzia do większej ilości ćwiczeń i jednocześnie zaoszczędzisz miejsce.

Worki wzmacniające z różnymi wypełnieniami to ciekawa alternatywa dla hantli. Poruszanie się z nimi jest naturalne, a ilość ćwiczeń ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Nie zapominajmy o linach treningowych, poręczach czy starych, dobrych piłkach lekarskich.

Dodatkowe wskazówki na koniec

☑️ WALCZ | Jeśli szczególnie interesujesz się sportami walki i boksem, z pewnością możesz zorganizować super kącik treningowy w domu. Worki treningowe można klasycznie zawiesić na suficie lub umieścić w przestrzeni. Nie zapomnij o rękawicach czy ochraniaczach podczas treningu. A kiedy się na kogoś złościsz, możesz się rozładować tutaj.

☑️ UWAŻAJ NA WNĘTRZE | Niektóre urządzenia są bardzo ciężkie i czasami mogą uszkodzić podłogę. Dlatego zalecamy zainwestowanie w maty ochronne, które ją zabezpieczą. Zdecydowanie nie chodzi o zajęcie całej powierzchni domowej siłowni, zwłaszcza jeśli lubisz pracować z ciężkimi hantlami.

☑️ BĄDŹ SMART | Dziś inteligentna elektronika pomaga wszędzie, a sport nie jest wyjątkiem. Inteligentny zegarek połączony z telefonem komórkowym monitoruje tętno i rejestruje ważne informacje o przebiegu ćwiczeń. Następnie możesz wyświetlić wyniki w aplikacji i ocenić swoje wysiłki lub opracować cały plan treningowy.

☑️ ZADBAJ O ZDROWIE PSYCHICZNE | Rozciąganie nigdy niczego nie zepsuje. Jeśli zaczynasz od jogi, różne wałki lub klocki mogą ci pomóc od samego początku. Nie zajmują dużo miejsca i na pewno zawsze się przydadzą.

☑️ NIE ZAPOMNIJ O ODPOCZYNKU | Oczywiście regularne treningi obejmują również prawidłową regenerację. Zdarza się, że niektóre mięśnie się rozciągają, więc dobrze jest mieć pod ręką taśmy lub bandaże, aby nie obciążać zbytnio kontuzjowanego obszaru.

 

Zapisz się do newslettera
Newsletter