Do strony głównej

Produkty w porównywarce

AirBike - rowery treningowe powietrzne stacjonarne

AirBike jest specjalnym rowerem, który wykorzystuje opór powietrza — zamiast tradycyjnego koła zamachowego posiada duży wentylator, który zwiększa opór w zależności...

AirBike jest specjalnym rowerem, który wykorzystuje opór powietrza — zamiast tradycyjnego koła zamachowego posiada duży wentylator, który zwiększa opór w zależności od tego, jak szybko pedałujesz. Ponadto możesz wzmocnić nie tylko nogi, ale także ręce. Ruchome ramiona z uchwytami są jak pedały podłączone do wentylatora. Jeśli więc szukasz najbardziej wszechstronnego urządzenia do treningu cardio, zajrzyj do naszego internetowego sklepu sportowego i wybierz rower powietrzny firmy inSPORTline — sprzęt dla prawdziwych bohaterów. 

AirBike — wszechstronny trenażer

Rower treningowy powietrzny jest wyjątkowym sprzętem treningowym, bo łączy w sobie cechy stacjonarnego roweru treningowego, orbitreka i wioślarza. Jego specjalna konstrukcja wymusza synchronizację rąk i nóg podczas ćwiczeń, dzięki czemu angażowane jest znacznie więcej mięśni niż na każdym z tych trenażerów osobno. 

Rower powietrzny AirBike ma dość prostą budowę. Główne elementy to:

  • siodełko,
  • cyrkulator powietrza,
  • uchwyty na ręce,
  • pedały. 

W zależności od modelu może posiadać łańcuch lub pasek. Wentylator ma szerokie łopatki, więc działa także jako pneumatyczny układ hamulcowy, im szybsze jest tempo pedałowania, tym większy opór powstaje do pokonania i trening jest intensywniejszy,  W rowerze stacjonarnym powietrznym ręce i nogi stanowią siłę napędową wentylatora.

Rower powietrzny — zastosowanie i zalety

AirBike jest stosowany w crossficie jako trening wymuszający duży wysiłek. Może być wykorzystywany także w typowym treningu cardio lub podczas rozgrzewki przed treningami. Wśród zalet tego sprzętu można wymienić:

  • zaangażowanie pracy wielu grup mięśni takich jak czworogłowy uda, klatki piersiowej, pleców, brzucha czy mięśnie skośne,
  • szybkie spalanie kalorii, dzięki jednoczesnym ćwiczeniom dolnych i górnych partii ciała,
  • jest bezpieczny dla stawów,
  • wentylator oprócz oporu zapewnia także przyjemne chłodzenie podczas treningu.

Rowerek stacjonarny powietrzny doskonale sprawdza się zarówno w siłowniach, jak i do treningu domowego.

W naszej ofercie znajdziesz różne modele AirBike inSPORTline, a także inne trenażery takie jakbieżnie, orbitreki czy schody treningowe. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego!

 

AirBike - rowery treningowe powietrzne stacjonarne

Dlaczego kupować u nas?

Subskrybuj newsletter
Newsletter