Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Drążki do podciągania sufitowe

Drążki sufitowe to sprzęt sportowy służący do wykonywania ćwiczeń na górne partie ciała. Montowane bezpośrednio do sufitu, umożliwiają różnorodne formy treningu,...

Drążki sufitowe to sprzęt sportowy służący do wykonywania ćwiczeń na górne partie ciała. Montowane bezpośrednio do sufitu, umożliwiają różnorodne formy treningu, m.in. podciąganie czy wieszanie na rękach. Dzięki solidnej konstrukcji zapewniają stabilność i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Idealne do domowego zestawu do treningu siłowego.

Drążki sufitowe - do treningu różnorodnych mięśni

Podciąganie na drążku to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na rozwijanie siły i budowanie mięśni. Właściwie wykorzystany drążek sufitowy pozwala na intensywny trening wielu partii mięśniowych jednocześnie.

Drążki sufitowe do podciągania skutecznie kształtują mięśnie pleców, ramion, klatki piersiowej oraz brzucha. Dzięki temu trening na nich jest nie tylko efektywny, ale również bardzo funkcjonalny - nie ma potrzeby inwestować w wiele różnego sprzętu siłowego.

Drążki sufitowe pozwalają na wykonywanie ćwiczeń wzmacniających wiele partii mięśniowych. Oto niektóre z nich:

  • podciąganie – klasyczne ćwiczenie na mięśnie grzbietu i bicepsy. Można wykorzystywać do niego różne rodzaje uchwytu: podchwyt, nachwyt czy neutralny,
  • podciąganie z nogami wyciągniętymi do przodu – zaawansowana wersja podciągania angażująca również mięśnie brzucha,
  • nogi do drążka – świetne ćwiczenie na mięśnie brzucha, polegające na unoszeniu nóg do poziomu drążka,
  • podciąganie się z jednoczesnym przesuwaniem prostych nóg na boki, jak wycieraczki. Angażuje mięśnie boczne brzucha,
  • ćwiczenie polegające na obróceniu ciała wokół drążka, angażujące cały korpus,
  • wiszenie na jednej ręce – ćwiczenie wzmacniające chwyt i przedramię.

Dlaczego warto ćwiczyć na drążku sufitowym?

Każdy rodzaj ćwiczeń jest korzystny dla naszego zdrowia. A jakie zalety ma trening wykorzystujący drążki do podciągania sufitowe?

  • Wspomaga krążenie, co może przyspieszyć regenerację mięśniową i zwiększyć ogólną wydolność organizmu.
  • Poprawia postawę, może pomóc w jej korekcie, zwłaszcza osobom pracującym przy biurku. Wzmocnienie mięśni grzbietu przeciwdziała garbieniu się.
  • Rozwija koordynację, bo ćwiczenia na drążku wymagają nie tylko siły, ale także równowagi, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w codziennych aktywnościach.
  • Zwiększa poziom endorfin, które poprawiają nastrój tak jak każda forma aktywności fizycznej.

Drążek sufitowy to wymagające narzędzie do ćwiczeń, ale daje ogromne poczucie satysfakcji, kiedy osiąga się postępy i pokonuje własne limity. Jego używanie oferuje wiele korzyści nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu, dlatego warto włączyć go do swojego planu treningowego.

Trening siłowy ze sprzętem od inSPORTline

Nasz internetowy sklep sportowy oferuje również inne drążki do podciągania oraz sprzęt siłowy, np. hantle. W bogatym asortymencie mamy również urządzenia umożliwiające trening na świeżym powietrzu dla tych, którzy chcą wykorzystać pogodę i wyjść poza cztery ściany domu lub siłowni. Zadbaj o swoją kondycję i dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Dlaczego kupować u nas?

Subskrybuj newsletter
Newsletter