Strona główna > Potrzebujesz rady? > Jak wybrać Orbitrek?

Jak wybrać Orbitrek?

Jak wybrać Orbitrek?

Trenażer eliptyczny, zwany orbitrekiem to popularne i skuteczne urządzenie cardio fitness, na którym stopy poruszają się wzdłuż łuku eliptycznego. Dzięki czemu nie są obciążane stawy dolnej i górnej partii ciała. Zostało to potwierdzone przez jednego z użytkowników: „Czuję, że pracują mięśnie ale nie cierpią przy tym stawy”.

Regularny trening na orbitreku wzmocni kondycję fizyczną i psychiczną oraz pracę serca, mięśnie nóg, ud, pośladków, pleców, barków i ramion. Urządzenie pomaga również w utracie masy ciała i podczas rehabilitacji, dzięki czemu nie musisz iść na siłownię lub do centrum fitness. Możesz po prostu ćwiczyć w domu. 

Podstawowe porady i wskazówki dotyczące wyboru orbitreka

 • Przed wyborem, należy rozważyć, kto i jak często będzie korzystać z orbitreka. Czy będzie wykorzystywany do ćwiczeń rekreacyjnych, przez większą grupę użytkowników, czy przez profesjonalnego sportowca?
 • Rozważ wagę i wzrost użytkownika (należy zwrócić uwagę na zalecaną wartość obciążenia orbitreka). Jeśli mamy zamiar częstego użytkowania orbitreka, to warto przemyśleć zakup urządzenia o najwyższej jakości.

Wybierz typ orbitreka

Zapłacić dodatkowo za lepszy sprzęt i więcej funkcji

Jeżeli jesteś wymagającym i bardziej zaawansowanym użytkownikiem, wybieraj między droższymi orbitrekami (możesz skorzystać z promocji). Są one elektrycznie sterowane, mają cięższe koło zamachowe, większą nośność i pas piersiowy (w celu uzyskania bardziej efektywnego treningu).

Połącz się ze swoim tabletem, ćwicz i baw się dobrze!

W modelach eliptycznych jest możliwość połączenia urządzenia z tabletem lub smartfonem, dzięki czemu można wirtualnie biegać w różnych, ciekawych miejscach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze orbitreka?

 • Układ hamulcowy - występuje zwykle magnetyczny, który zapewnia płynną i cichą prace. Nieco lepszy jest układ indukcyjny (elektromagnetyczny).
 • Rama - zalecane obciążenie (należy wziąć pod uwagę wagę i wzrost użytkownika), konstrukcja i ergonomia. Maksymalna nosność obritreka zawsze powinina być nieco większa niż waga użytkownika.
 • Koło zamachowe - od 4 do 10 kg. Optymalna waga ma znaczenie dla jakości i intensywności treningu. Ciężar koła zapewnia płynne i lepsze działanie, a tym samym bardziej efektywny i wydajny trening.
 • Komputer i czujnik tętna - prosty komputer jest obecnie częścią każdego orbitreka. Mierzy rytm, dystans i czas ćwiczeń. Profesjonalne modele oferują więcej funkcji, np. pomiar tętna, ilość spalonych kalorii, a także pozwalają dostosować profil trasy i tym podobne.
 • Rączki i uchwyty - muszą być ergonomiczne i wykonane z dobrego materiału, który nie będzie się ślizgać podczas pocenia się dłoni.
 • Stalowa konstrukcja – jakość materiałów i wykonanie wpływa na trwałość urządzenia. 

Co jest ważne przy wyborze orbitreka?

 • Cicha praca, kółka transportowe, stopy nastawcze (redukujące nierówności podłogi).
 • Inne funkcje - profesjonalne urządzenia pozwalają podłączyć pas piersiowy i dostosować szybkość tętna użytkownika, pozwalają dokonywać pomiaru tkanki tłuszczowej. Posiadają także czujniki wbudowane w uchwyty i podobne ulepszenia.
 • Gwarancja, serwis i części zamienne - bezpłatny montaż i serwisowanie w domu.