Jak wybrać Orbitrek?

Trenażer eliptyczny, zwany orbitrekiem to popularne i skuteczne urządzenie cardio fitness, na którym stopy poruszają się wzdłuż łuku eliptycznego. Dzięki czemu nie są obciążane stawy dolnej i górnej partii ciała. Zostało to potwierdzone przez jednego z użytkowników: „Czuję, że pracują mięśnie ale nie cierpią przy tym stawy”.
Regularny trening na orbitreku wzmocni kondycję fizyczną i psychiczną oraz pracę serca, mięśnie nóg, ud, pośladków, pleców, barków i ramion. Urządzenie pomaga również w utracie masy ciała i podczas rehabilitacji, dzięki czemu nie musisz iść na siłownię lub do centrum fitness. Możesz po prostu ćwiczyć w domu.
Podstawowe porady i wskazówki dotyczące wyboru orbitreka
- Przed wyborem, należy rozważyć, kto i jak często będzie korzystać z orbitreka. Czy będzie wykorzystywany do ćwiczeń rekreacyjnych, przez większą grupę użytkowników, czy przez profesjonalnego sportowca?
- Rozważ wagę i wzrost użytkownika (należy zwrócić uwagę na zalecaną wartość obciążenia orbitreka). Jeśli mamy zamiar częstego użytkowania orbitreka, to warto przemyśleć zakup urządzenia o najwyższej jakości.
Wybierz typ orbitreka
- Manualny – niższe koszty, prosta obsługa, mniej funkcji
- Elektronicznie sterowane – wyższa cena, wygodna obsługa, więcej funkcji
Zapłacić dodatkowo za lepszy sprzęt i więcej funkcji
Jeżeli jesteś wymagającym i bardziej zaawansowanym użytkownikiem, wybieraj między droższymi orbitrekami (możesz skorzystać z promocji). Są one elektrycznie sterowane, mają cięższe koło zamachowe, większą nośność i pas piersiowy (w celu uzyskania bardziej efektywnego treningu).
Połącz się ze swoim tabletem, ćwicz i baw się dobrze!
W modelach eliptycznych jest możliwość połączenia urządzenia z tabletem lub smartfonem, dzięki czemu można wirtualnie biegać w różnych, ciekawych miejscach.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze orbitreka?
- Układ hamulcowy - występuje zwykle magnetyczny, który zapewnia płynną i cichą prace. Nieco lepszy jest układ indukcyjny (elektromagnetyczny).
- Rama - zalecane obciążenie (należy wziąć pod uwagę wagę i wzrost użytkownika), konstrukcja i ergonomia. Maksymalna nosność obritreka zawsze powinina być nieco większa niż waga użytkownika.
- Koło zamachowe - od 4 do 10 kg. Optymalna waga ma znaczenie dla jakości i intensywności treningu. Ciężar koła zapewnia płynne i lepsze działanie, a tym samym bardziej efektywny i wydajny trening.
- Komputer i czujnik tętna - prosty komputer jest obecnie częścią każdego orbitreka. Mierzy rytm, dystans i czas ćwiczeń. Profesjonalne modele oferują więcej funkcji, np. pomiar tętna, ilość spalonych kalorii, a także pozwalają dostosować profil trasy i tym podobne.
- Rączki i uchwyty - muszą być ergonomiczne i wykonane z dobrego materiału, który nie będzie się ślizgać podczas pocenia się dłoni.
- Stalowa konstrukcja – jakość materiałów i wykonanie wpływa na trwałość urządzenia.
Co jest ważne przy wyborze orbitreka?
- Cicha praca, kółka transportowe, stopy nastawcze (redukujące nierówności podłogi).
- Inne funkcje - profesjonalne urządzenia pozwalają podłączyć pas piersiowy i dostosować szybkość tętna użytkownika, pozwalają dokonywać pomiaru tkanki tłuszczowej. Posiadają także czujniki wbudowane w uchwyty i podobne ulepszenia.
- Gwarancja, serwis i części zamienne - bezpłatny montaż i serwisowanie w domu.