Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak schudnąć z trenażerami

Wśród urządzeń, które naprawdę pomagają schudnąć, znajdują się przede wszystkim bieżnie, rowery stacjonarne, trenażery eliptyczne, a także wioślarze. Ich dużą zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń mających na celu utratę wagi w domu, podczas gdy na siłowni opanowujemy podstawowe umiejętności. Urządenia te są doskonałym wyborem, które oprócz wydajnych i efektywnych ćwiczeń gwarantują także mnóstwo fantastycznej zabawy. Stanowi to doskonałą motywację do kontynuowania nawet najbardziej wymagających ćwiczeń. Ćwicząc w domu, urządzenia te pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze. Doskonałym przykładem jest bieżnia Sangar, która posiada czujnik tętna, program kontrolujący spalanie tłuszczu FAT, a także program obliczający BMI użytkownika.


Dla najbardziej wydajnej i efektywnej utraty wagi najlepsze są ćwiczenia poranne

Jeżeli jest to możliwe, to najlepiej organizować wykonywanie ćwiczeń rano, na czczo. Wtedy organizm ma niski poziom cukru we krwi, a organizm szybciej spala kalorie. Dodatkową zaletą wykonywania ćwiczeń rano, jest to, że mamy wtedy więcej energii niż po powrocie z pracy. Ewentualnie można planować trening po południu, ale nie wcześniej niż 2-3 godziny po posiłku. Najlepsze efekty zaobserwujemy ćwicząc 3-4 razy w tygodniu. Ćwiczenia na bieżni należy zaczynać powoli, stopniowo, tak aby nie przemęczać organizmu. Zazwyczaj najbardziej obciążane są stawy górnej i dolnej partii ciała, dlatego tak ważne jest aby zwracać uwagę na odpowiedni stopień obciążenia. Istotne jest to, aby wykonywać płynne ruchy ciała powoli. W tym przypadku mniej - znaczy więcej. Przekraczając granice wytrzymałości, regeneracja spiętych mięśni może trwać miesiącami.

Efektywny trening to co najmniej pół godzinny trening

Zazwyczaj początkowe ćwiczenia na bieżni powinny trwać około miesiąca. Następnie nasze ciało przyzwyczaja się do coraz to większych dawek częstotliwości wykonywania ćwiczeń i ich intensywności. Generalnie, jeśli chcesz znacząco poprawić swoją kondycję a także usprawnić utratę wagi ciała, to należy wykonywać ćwiczenia na bieżni co najmniej 30-40 minut, 3-4 razy w tygodniu. W tym czasie organizm czerpie energię nie z mięśni, ale z zapasów tłuszczu.


Mierzone i kontrolowane tętno

Ćwicząc na bieżni, istotne jest to aby stale kontrolować tętno (pozwoli to dostosować intensywnośc treningu, tak aby zmaksymalizować efekty ćwiczeń). Przy normalnym wysiłku aerobowym, tętno wynosi od około 55% do 70% maksymalnej wartości tętna. Następnie orientacyjnie należy odjąć swoj wiek od liczby 220 (na przykład dla 35 letniego człowieka jest to 220-35=185 uderzeń na minutę). W celu osiągnięcia najbardziej porządanych efektów, pomiar tętna jest niezbędny.


Urozmaicaj swoje ćwiczenia

Oprócz słabej kondycji i szybkiego męczenia się, do wykonywania ćwiczeń może również zniechęcać monotonia treningów. Zapobiegaj temu zawczasu! Dobrym pomysłem jest wykonywanie ćwiczeń przy oglądaniu wiadomości telewizyjny lub ulubionego serialu. Warto także skomponować żywą i dynamiczną playlistę utworów. Doskonałym rozwiązaniem jest także użytkowanie urządzeń inCondi, które przeniosą nas w najdalszy zakątek świata.

Dobrą motywację stanowi także pokonywanie własnych rekordów, a także konkurowanie ze znajomymi. Umożliwia nam to system zapisywania własnych wyników i osiągnięć. Ponadto nowe bieżnie i inne urządzenia są wyposażone w monitory pracy serca. Ich program HRC pozwala dostosować własne tętno do aktualnej kondycji użytkownika. Doskonałym akcesorium jest także pas piersiowy, który mierzy tętno i reaguje na nie, przystosowując intensywność treningu. Przy wyborze bieżni upewnij się, aby była wystarczająco miękka, tak aby stonowiła dobrą amortyzację i pochłaniała wszelkie wstrząsy. Dobry wybór bieżni zapobiega nadmiernemu obciążaniu stawów. Mieszkając w bloku warto także wziąć pod uwagę moc i głośność pracy silnika.


Zmodyfikuj swoją dietę

Należy pamiętać o tym, że w procesie utraty wagi ważne są nie tylko ćwiczenia, ale także zbilansowana i zróżnicowana dieta. Bardzo istotna jest modyfikacja naszego menu. Podstawowe zasady odżywiania są powszechnie znane- należy spożywać mniejsze porcje dań za to częściej w ciągu dnia. Należy częściej umieszczać w swoim jadłospisie warzywa i owoce, natomiast ograniczyć spożywanie tłuszczów, cukru, soli, a także białej mąki. Po treningu należy przyjmować węglowodany, białko, a także błonnik w różnej formie (np. risotto). Ale ponieważ organizm każdej osoby pracuje w inny sposób, odżywianie należy rozważać indywidualnie. Każda osoba wymaga innego menu (zarówno jedzenie jak i picie). Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do eksperta żywienia. Z odpowiednią wiedzą można także samodzielnie skomponować odpowiednią dietę w oparciu o jadłospisy dostępne na różnorodnych stronach w internecie.

Zapisz się do newslettera