Strona główna > Potrzebujesz rady? > Bieżnia czy orbitrek?

Bieżnia czy orbitrek?

Powinienem kupić bieżnię czy orbitrek? Na którym urządzeniu spalę najwięcej kalorii? Wzmocnię mięśnie na bieżni czy na orbitreku? Czy któreś z urządzeń obciąża stawy?

Nie tylko ty, ale wiele innych klientów szuka odpowiedzi na te pytania, gdy rozważa zakup urządzenia cardio - bieżni lub orbitreka. Zdania są podzielone, niektórzy wolą bieżnie, a inni orbitreki. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na Państwa pytania.

  1. Bieżnia jest nieodzownym elementem każdej siłowni. Stanowi doskonałą symulację spacerów i biegu. Bieganie lub chodzenie na bieżni jest najbardziej naturalną czynnością. Dzięki ruchomej części pasa, działanie bieżni jest bardziej przyjazne dla stawów niż bieganie na asfalcie lub na innych utwardzonych powierzchniach. Pierwsza bieżnia do celów medycznych i do poprawy pracy serca została skonstruowana w 1952 roku na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Bieżnia jest idealnym urządzeniem do domu i do wyposażenia siłowni. Nieznacznym minusem jest nieco większy rozmiar, większa waga i większy koszt. Więcej na temat bieżni przeczytacie Państwo w naszym poradniku bieżnia - porady.
  2. Orbitrek został opracowany tak, aby włączyć w ruch jak największą ilość mięśni całego ciała. Podczas ćwiczeń nogi poruszają się po spłaszczonej elipsie, więc nie jest to całkowicie naturalny ruch ciała. Trzeba się do niego przyzwyczaić. Jednakże orbitrek zapewnia płynny ruch podczas ćwiczeń, dzięki czemu nawet intensywny trening wydaje się lżejszy niż na innych urządzeniach. Dlatego jest to urządzenie odpowiednie także dla seniorów oraz dla użytkowników, którzy mają chore stawy. Ćwiczenia na orbitreku pozwalają włączyć w ruch nie tylko mięśnie dolnej partii ciała, ale także mięśnie górnej partii ciała. Więcej na temat orbitreków znajdą Państwo w poradniku orbitreki - porady.

Podsumowując, można powiedzieć, że bieżnia jest bardziej przystosowana do intensywnego treningu, biegania, chodzenia lub po prostu gdy chcesz zacząć intensywnie ćwiczyć, ale nie masz odpowiednich warunków do biegania na zewnątrz, albo nie chcesz być zależy od warunków pogodowych. Natomiast orbitrek jest wszechstronnym urządzeniem służącym do spalania tłuszczu, zwiększenia sprawności fizycznej, czy też poprawy koordynacji układu mięśniowo-szkieletowego. Kompaktowe orbitreki o niższej cenie są idealnie dopasowane do umieszczenia w domu. Solidne i profesjonalne urządzenia zazwyczaj znajdują swoje zastosowanie w ośrodkach fitness i na siłowniach.

Wybierz z szerokiego asortymentu bieżni i orbitreków inSPORTline.

 

Informacje pokrewne