Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać stepper?

Jak wybrać stepper?
Jak wybrać stepper?

Stepper to skuteczne narzędzie do ćwiczeń, który zastępuje uciążliwe wchodzenie po schodach, ale z wielką korzyścią dla stawów.

Steppery mają niezwykłe korzyści zdrowotne. Zwłaszcza teraz, gdy Zachód masowo rozprzestrzeniania otyłość i związane z nią poważne choroby, polecane jest przez ekspertów, aby symulować chodzenie po schodach jako jeden z najbardziej skutecznych metod treningowych.

Zakup steppera dla regularnego ćwiczenia domowego może być ważnym krokiem do powszechnej opieki zdrowotnej, zwiększenie kondycji fizycznej, wzmocnienie mięśni, aktywności serca, płuc i utrata masy ciała.

Pomożemy Ci wybrać steppera "na miarę"

Najlepiej wyposażone steppery są skuteczne nie tylko dla wzmocnienia wewnętrznie i zewnętrznie ud, ale także mięśni bioder, brzucha, pleców i piersi. 

Podstawowy podział stepperów

  • Wolnostojące – długotrwały, intensywny trening, uchwyty, możliwośc regulacji obciążenia.
  • Mini steppery – dla krótkich, okazjonalnych ćwiczeń, opcjonalne gumowe uchwyty dla wzmacniania górnej części ciała.

Wszystkie steppery mają wbudowany komputer pokazujący czas ćwiczeń, liczbę kroków, i spalone kalorie. Zaawansowane modele mierzą prędkość, dystans i spalony przez tłuszcz, a dzięki stałym uchwytom wykrywają tętno. Wszystko o prawidłowej kalkulacji tętna można znaleźć w poradniku „Jak prawidłowo ćwiczyć z sporttesterem".

Mini, twister czy stepper uniwersalny?

Twist steppery są doskonałe dla wzmocnienia bioder i brzuch, a więc najbardziej problemowych części ciała. Dzięki niskim kosztą są to najpopularniejsze trenażery wśród wszystkich grup wiekowych.

Mini steppery mają znacznie mniejszą nośność, ale za to są łatwe do przechowywania.

Nowoczesne steppery są wyposażone w regulację obciążenia co zwiększa korzyści i wzmacnia mięśnie ud i pośladków. 

Wszystkie steppery czeskiego producenta inSPORTline, czy to użytku domowego, czy profesjonalnego, charakteryzuje cicha praca. Niektóre steppery posiadają amortyzatory hydrauliczne, co również wpływa na ich jakość i cenę.

10 kluczowych parametrów wyboru steppera

Przed zakupem steppera szaleca się zwrócić uwagę na przestrzeń w domu, plan treningu, wzrost, wagę i rozważyć następujące kryteria:

  1. markę (gwarancja, serwis)
  2. cena
  3. ustawienia obciążenia
  4. gumowe linki
  5. masa maszyny (7,5 – 66 kg)
  6. maksymalna nośność (100 – 150 kg)
  7. regulacja wysokości kroku
  8. krokomierz
  9. pomiar tętna
  10. prędkość

Warto korzystać z doświadczeń innych użytkowników

Cennym źródłem informacji są opinie ludzi, którzy już posiadają stepper. Pomogą w dokonaniu wyboru i często zaoszczędzą pieniądze. Użytkownicy podpowiedzą, czy wybrany model dobrze się sprawuje, jest stabilny i solidny, jaki jest jego montaż oraz jaki jest stosunek ceny do jakości.

Opinie użytkowników zwracają również uwagę na jasność instrukcji, porównują różne modele i wskazują konkretne korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń. 

Na zakończenie rada trenera inSPORTline Petra Kopřivy: „Jeśli dla ciebie stepper jest źródłem utrzymywania kondycji, dla Ciebie i całej Twojej rodziny, nie bój się wydać więcej pieniędzy na porządniejszy sprzęt z lepszymi właściwościami.“

Wybierz stepper dla siebie

Subskrybuj newsletter
Newsletter