Do strony głównej

Produkty w porównywarce

5 najczęściej zadawanych pytań przy wyborze trampoliny

5 najczęściej zadawanych pytań przy wyborze trampoliny
5 najczęściej zadawanych pytań przy wyborze trampoliny

Domowa trampolina to świetna rzecz! Będzie zabawiać całą rodzinę, a szczególnie nasze małe pociechy, które potrzebują rozładować nadmiar energii. Dlatego trampoliny są tak popularnym dodatkiem do domu i ogrodu. Ale jeśli wybierasz trampolinę po raz pierwszy, możesz mieć problem z podjęciem decyzji. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci wybór — dokładnie te, o które pytasz najczęściej!

Jaka średnica trampoliny jest najlepsza?

Z przyjemnością informujemy klientów, że im większa średnica, tym więcej zabawy! Co prawda większe trampoliny mają większe odbicie, ale każdemu odpowiada coś innego. Dlatego zawsze dobrze jest najpierw dowiedzieć się, jakie opcje masz w domu, a także wziąć pod uwagę cel, w jakim kupujesz trampolinę:

Ile mam miejsca na trampolinę – Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że ze względów bezpieczeństwa wokół trampoliny powinna być wolna przestrzeń około 1 metra. Tak więc, na przykład, wybierając trampolinę o średnicy 305 cm, załóżmy, że do jej montażu będziesz potrzebować wolnej przestrzeni w promieniu ponad 5 metrów.

Kto będzie na niej skakaćDuże trampoliny są świetne dla dzieci i dorosłych. Nadają się również dla kilku skoczków jednocześnie, dzięki czemu każdy ma jak najwięcej miejsca do skakania. Jeśli jednak kupisz produkt wyłącznie dla mniejszego dziecka, bardziej odpowiednia będzie trampolina o mniejszej średnicy i mniejszej nośności, gdzie Twoja latorośl może skakać spokojnie i bezpiecznie.

Jaka jest nośność trampoliny – Maksymalna nośność trampoliny to jeden z jej najważniejszych parametrów. Zdecydowanie nie przekraczaj tego limitu. Jeśli wiesz, że trampolina będzie regularnie używana przez więcej niż jedną osobę na raz, poszukaj większej ładowności.

Jaka jest jakość maty do skakania?

Powierzchnia do skakania powinna być gładka i wytrzymała. W przypadku trampolin zewnętrznych szczególnie ważna jest jakość użytego materiału, który musi wytrzymać wszystkie warunki pogodowe. Trampoliny ogrodowe mają służyć nie tylko latem, ale także przez większą część wiosny i jesieni. Jeśli nadal martwisz się o żywotność powierzchni do skakania, warto zainwestować w plandekę ochronną, która niezawodnie ochroni ją przed niepogodą.

Jeśli chodzi o odbicie, ogólnie rzecz biorąc, im więcej sprężyn ma trampolina, tym lepiej się na niej odbija. Ilość sprężyn jest oczywiście w dużej mierze zdeterminowana wielkością trampoliny, więc większe modele zawsze będą miały więcej sprężyn.

Jakich zabezpieczeń zdecydowanie nie powinno zabraknąć na trampolinie?

▶️ Siatka ochronna – Niezbędny dodatek do trampoliny, przynajmniej dla dzieci. Siatka okala trampolinę i zapobiega wypadaniu osoby z powierzchni odbijającej. Jednocześnie jest na tyle elastyczna, że nie stwarza ryzyka kontuzji i może bez problemu przywrócić skaczącego na powierzchnię to skakania. Wybierając siatkę, rozważ jej wdrożenie:

⚙️ Umiejscowienie siatki w stosunku do sprężyn: Pod tym względem wyróżniamy dwa rodzaje konstrukcji – siatka ochronna albo okala całą konstrukcję, a co za tym idzie sprężyny, albo znajduje się pomiędzy sprężynami a matą. Jeśli potrzebujesz maksymalnego bezpieczeństwa podczas skakania, lepiej mieć siatkę oddzielającą sprężyny od powierzchni do skakania.

⭐️ WSKAZÓWKA: Jeśli interesują Cię trampoliny ze sprężynami za siatką to polecamy serię modeli inSPORTline Flea.

⚙️ Rodzaje konstrukcji: Istnieje również kilka sposobów na rozciągnięcie siatki wokół trampoliny. Idealnie siatka ma u góry własny pierścień, który jest przymocowany do prętów nośnych. Dzięki temu siatka jest mocno naciągnięta, a jednocześnie nie jest połączona z piankową osłoną prętów. Posiadamy również siatki do zawieszania, które mocuje się do górnej części drążków za pomocą oczek. Ostatni wariant to siatki mocowane do rękawów ochronnych.

▶️ Osłona na sprężyny – Kolejna niezbędna ochrona podczas skoków. Sprężyny rozciągające powierzchnię odbijającą mogą powodować wszelkie niedogodności. Wystarczy jeden zły krok – lub skok – i można wpaść w kłopoty. Pokrowiec na sprężyny jest solidny i otacza całą ich powierzchnię, dzięki czemu nie musisz martwić się o kontuzję.

▶️ Drabinki do trampolinPowierzchnia do skakania znajduje się zwykle co najmniej metr nad ziemią, dzięki czemu schodki ułatwiają dostęp, zwłaszcza dzieciom.

▶️ Siatki ochronne pod trampolinę - Świetny dodatek dla rodzin z małymi dziećmi lub posiadających zwierzęta! Nie musisz się martwić, że ktoś wejdzie pod trampolinę wtedy, gdy ktoś inny na nią wskoczy.

Najlepiej kup cały zestaw! To jasna rada dla każdego, kto myśli o zakupie trampoliny. Zestawy trampolin są bezpieczne, praktyczne, a także ekonomiczne. W jednym pakiecie z trampoliną otrzymujesz siatkę zabezpieczającą, pokrowiec na sprężyny oraz w zdecydowanej większości schodki, dzięki którym będziesz się dobrze i bezpiecznie bawić!


Jakie certyfikaty posiadają trampoliny?

Niezależnie od tego, jaką trampolinę wybierzesz, upewnij się, że jest certyfikowana zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi. Będziesz mieć pewność, że produkt spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa i że wszyscy na powierzchni skakania będą odpowiednio chronieni. Większość trampolin ogrodowych i małych trampolin dla dzieci posiada atest do użytku domowego zgodnie z normą EN-71. Norma EN-13219 jest wówczas przeznaczona dla trampolin fitness i profesjonalnych trampolin gimnastycznych.


Gdzie kupić części zamienne?

Oczywiście u nas! Jako producent posiadamy w magazynie części zamienne do wszystkich trampolin inSPORTline i jesteśmy gotowi pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Oferujemy części zarówno do aktualnych modeli, jak i do produktów, które niedawno zostały wycofane z oferty.

Jeśli szukasz akcesoriów do trampolin innych marek, możliwe, że oferowane przez nas produkty będą z nimi kompatybilne. Konieczne jest jednak zbadanie właściwości trampoliny, którą masz w domu i dobranie zgodnie z parametrami w opisie produktu. Aby nie obniżać ogólnej jakości produktu, należy jak najdokładniej dobierać części zamienne.

CZY JUŻ WYBRAŁEŚ? JEŚLI TAK, PĘDŹ DO SKAKANIA!


Powiązane artykuły

Subskrybuj newsletter
Newsletter