Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać drążek sufitowy?

Drążek do podciągania jest najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym narzędziem do ćwiczenia górnej części ciała, szczególnie mięśni pleców. Możesz nawet wybrać jedną z kilku opcji, w zależności od tego, ile miejsca masz w domu. Drążek do podciągania można umieścić niemal wszędzie - nawet na suficie. Drążki sufitowe są przywiercone, podobnie jak drążki ścienne, ale oferują bardziej zróżnicowane opcje ćwiczeń. Dzięki belce sufitowej nie będziesz ograniczany przez ściany lub ościeżnice, co oznacza, że będziesz bardziej swobodny w swoich ruchach. Możesz również użyć drążka do zawieszenia worka treningowego lub innych akcesoriów zawieszanych, dzięki czemu jest to wielofunkcyjne akcesorium do domowej siłowni.

Aby przymocować drążek do sufitu, potrzebujesz wiertła i kołków . Podczas mocowania drążka należy uważać, aby nie wiercić w obwodzie elektrycznym ani nie uszkodzić konstrukcji sufitu. Przed rozpoczęciem ćwiczeń upewnij się, że drążek jest mocno przymocowany, aby uniknąć niebezpiecznych upadków i obrażeń. 

Jeśli chcesz kupić drążek do podwieszania na suficie, ale nie wiesz, jak go wybrać, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym przewodniku dowiesz się, na co uważać i jak rozróżniać poszczególne modele.

Po pierwsze, rozważ limit obciążenia

Drążki mocowane do sufitu mają zwykle najwyższe limity wagowe. Dlatego wysokiej jakości drążek sufitowy powinien mieć znacznie wyższy limit ciężaru niż drążek drzwiowy lub drążek ścienny. Większość drążków sufitowych inSPORTline ma udźwig ponad 200 kg.

Jak i gdzie przymocować drążek sufitowy?

Ostrożnie zmierz obszar, w którym chcesz umieścić drążek do podciągania, oraz upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby go przymocować. Zaplanuj dokładnie miejsce wiercenia otworów i upewnij się, że nie wiercisz w obwodzie elektrycznym. Im więcej śrub użyjesz do montażu, tym bardziej stabilny ,a zatem bezpieczniejszy będzie drążek. Wysokiej jakości drążek sufitowy powinien być przymocowany za pomocą co najmniej 6 śrub.

Pomyśl o wysokości drążka

Drążek powinien być ustawiony na takiej wysokości, aby można było łatwo do niego dotrzeć i rozpocząć ćwiczenia. Jednocześnie powinna być wystarczająca odległość od sufitu, abyś mógł wykonywać ćwiczenia, które chcesz, bez martwienia się o uderzenie głową w sufit. Dlatego zalecamy zakup drążka sufitowego z regulowaną wysokością do różnych rodzajów treningu i wysokości sufitu.

Zapisz się do newslettera
Newsletter