Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Zbuduj własną sztangę

Chcesz mieć w domu własną sztangę? Doradzimy!


W ofercie marki inSPORTline znajdziesz naprawdę szeroki wybór wszelkiego rodzaju hantliobciążeń i akcesoriów, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Gryfy na obciążenia mogą różnić się kilkoma parametrami, takimi jak długość i grubość, krzywizna czy mocowanie obciążeń.

Zbuduj własną sztangę
Zbuduj własną sztangę

▶️ Prawidłowa długość gryfu to podstawa

Wybierz odpowiednią długość gryfu w zależności od tego, jak chcesz używać sztangi. Do normalnego podnoszenia ciężarów wystarczą gryfy o długości 160 lub 180 cmInnym przypadkiem jest to, że chcesz użyć sztangi do wyciskania na ławce i masz w domu ławkę ze sztangami. W takim przypadku trzeba znać zewnętrzne rozstawy tych stojaków i dobrać sztangę do tej odległości. Decydując się na zakup gryfu w połączeniu z ławkami inSPORTline, rozstaw stojaków poznasz bezpośrednio w opisie produktu.

▶️ Grubość 30 czy 50 mm?

W naszej ofercie znajdziecie Państwo gryfy o średnicy 30 i 50 mmDo zwykłego użytku domowego najczęściej używane są gryfy o grubości 30 mm, w warunkach profesjonalnych częściej stosowane są gryfy olimpijskie o średnicy 50 mm.
Tak naprawdę nie ma znaczenia jaką grubość gryfu wybierzesz, po prostu wybieraj obciążenia z otworem o tej samej średnicy.

▶️ Jak wybrać rodzaj mocowania obciążenia?

Gryfy oferują dwa podstawowe systemy zaciskówPierwszy sposób to mocowanie obciążeń na gryfie przy pomocy zacisku sprężynowego. Prosta prasa otwiera tuleję i wycofuje ją z osi - obsługa obciążeń jest więc stosunkowo szybka. Druga metoda to zaciski gwintowaneWkręcając tuleję, mocno zabezpieczasz obciążenie, ale przy wymianie obciążeń wkręcanie zajmuje więcej czasu. Są też zaciski szybkomocujące, dzięki którym możesz szybko i bez wysiłku zmieniać obciążenia!

▶️ Gryf prosty czy łamany?

Jeśli zdecydujesz się na zakup gryfu, który chcesz wykorzystać do wzmacniania bicepsów w pozycji stojącej lub do wyciskania na leżąco, powinieneś wybrać klasyczny gryf prosty. Gryfy łamane nadają się do bardziej szczegółowych ćwiczeń, na przykład ukierunkowanego wzmocnienia tricepsa. Możesz także wypróbować specjalny gryf do przysiadów.

▶️ Typy obciążeń

W ofercie ponownie znajdziesz kilka rodzajów tarcz, które różnią się od siebie parametrami. Obciążenia można podzielić według materiału i średnicy otworu na gryf. Tarcze z wewnętrznymi otworami umożliwiającymi uchwyt mogą być również używane jako jednoręczne obciążniki wytrzymałościowe. 

Według materiału:

Według średnicy otworu na gryf:

 

Zapisz się do newslettera
Newsletter