Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Gryfy na obciążenie!

Gryf prosty, długi lub krótki wszystkie rodzaje tych sprzętów znajdziesz w naszym internetowym sklepie sportowym. Gryfy wykonane są z wysokiej jakości materiałów...

Gryf prosty, długi lub krótki wszystkie rodzaje tych sprzętów znajdziesz w naszym internetowym sklepie sportowym. Gryfy wykonane są z wysokiej jakości materiałów i mają za zadanie wzmocnienie górnych partii ciała. Zakrzywione gryfy pozwalają na wzmocnienie każdej partii mięśni oddzielnie. Oferujemy zarówno gryf do sztangi o grubości standardowej (30 mm), jak i olimpijskiej (50 mm). Pręty są odpowiednie dla płytek o masie standardowej i olimpijskiej. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Gryfy — niezbędny sprzęt do ćwiczeń z obciążeniem

Gryf do ćwiczeń to przede wszystkim sprzęt do treningu siłowego. Możesz przy jego pomocy wykonać również trening wzmacniający i modelujący. Jest on podstawowym wyposażeniem każdej siłowni, niezbędnym do wykonywania ćwiczeń ze sztangą z obciążeniem. Jego używanie kojarzone jest z budową masy mięśniowej, ale pełni także ważną funkcję w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Gryf jest często utożsamiany ze sztangą i mylnie określany jej mianem. Tymczasem jest jej elementem składowym. To stalowa rurka, która może mieć różną długość oraz konstrukcję. Przy pomocy doboru różnych gryfów i obciążników o dowolnej wadze, sztanga może być modyfikowana i dopasowywana do ćwiczeń różnych rodzajów. Wyróżnić można między innymi:

  • gryf prosty o najmniej skomplikowanej konstrukcji i najszerszym przeznaczeniu. Nadaje się do stosowania chwytu wąskiego i szerokiego. Jest idealny do treningu dla osób początkujących. Można przy jego pomocy ćwiczyć klatkę piersiową, nogi, bicepsy i tricepsy,

  • gryf krótki prosty, który jest odmianą powyższego, ale używaną przede wszystkim jako gryf do hantli. Jest przeznaczony do treningu mniejszych partii ciała jak biceps, triceps i barki,

  • gryf łamany, zakrzywiony o charakterystycznym kształcie wgiętego pręta. Dzięki temu pozwala na bezpieczne uginanie rąk bez zbytniego obciążania nadgarstków. Może być lekko lub mocno łamany. Pierwszy umożliwia zaangażowanie większej ilości mięśni do pracy, a drugi bardziej intensywny trening.

W naszym sklepie online znajdziesz zarówno gryfy do hantli, jak i do sztangi, a wśród nich: gryfy długie, gryfy krótkie, a także stojaki na gryfy i akcesoria. Zapraszamy!

Gryfy na obciążenie!

Dlaczego kupować u nas?

Subskrybuj newsletter
Newsletter