Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Obciążenie na sztangi i hantle

Sztanga z obciążeniem jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej siłowni. Przede wszystkim jest używana jako sprzęt do treningu siłowego, ale może mieć szersze...

Sztanga z obciążeniem jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej siłowni. Przede wszystkim jest używana jako sprzęt do treningu siłowego, ale może mieć szersze zastosowanie. Przy jej pomocy można wykonać trening wzmacniający oraz modelujący. Sztanga lub hantle z obciążeniem pomagają też w szybkim spaleniu tkanki tłuszczowej i budowie masy mięśniowej. Wielkość ciężaru można dowolnie regulować w zależności od aktualnych możliwości ćwiczącego właśnie przy pomocy odpowiednio dobranych obciążników. Nasz internetowy sklep sportowy oferuje obciążenia do sztangi i do hantli kilku rodzajów.

Obciążenie na sztangi i hantle w sklepie internetowym e-insportline.pl

W tej kategorii proponujemy talerze do sztang, które nadają się zarówno do użytku w domowej, jak i profesjonalnej siłowni, w tym:

  • obciążenie żeliwne,
  • obciążenie gumowane,
  • obciążenie cementowe.

Możesz kupić pojedyncze egzemplarze z wybranej wagi lub całe zestawy, tzw. obciążenia olimpijskie zawierające talerze na sztangę o wadze od 1,25 aż do 25 kg. Dzięki odpowiednim ustawieniom sztanga z obciążeniem może ważyć, np. 150 kg, 80 kg czy 50 kg. Jak dobrać obciążenie na sztangę?

Obciążenia na gryfy (jednoręczne i dwuręczne) są niezbędne do przeprowadzenia treningu siłowego. Gryf prosty czy łamany to element składowy sztangi, czyli stalowa rurka, do której mocowane są obciążenia. Najpierw wybierz według średnicy otworu — tarcze olimpijskie z 50 mm lub standardowe tarcze domowe z 30 mm, lub nawet 25 mm — a następnie skup się na materiale. Stalowe tarcze z gumowaną powierzchnią tłumią wstrząsy i są odporne na zużycie. Tarcze żeliwne mogą wiele wytrzymać, ale bez ochronnej warstwy wierzchniej nie są przeznaczone do utylizacji i wskazane jest umieszczenie ich np. na stojaku lub na cokole. Najbardziej opłacalnym wyborem są tarcze cementowe z plastikową powierzchnią, nadające się do delikatnego użytku domowego.

Rzecz jasna do wyboru są różne gramatury i kolory obciążeń. Możesz wygodnie kupić u nas tanie krążki do gryfu przez Internet. Dodaj nowe obciążenie i zadziw swoje otoczenie wyszukanymi bicepsami! A jeśli przechowujesz w domu hantle, ciężarki, obciążenia i gryfy, zalecamy zakup specjalnych stojaków.

W naszym sklepie znajdziesz też inne urządzenia treningowe, np. ławki do ćwiczeń czy atlasy. Zapraszamy!

Obciążenie na sztangi i hantle

Dlaczego kupować u nas?

Subskrybuj newsletter
Newsletter