Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak prawidłowo wybrać krokomierz?

Zastanawiasz się nad zakupem krokomierza i nie wiesz, który model wybrać? Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się, który krokomierz najlepiej dla Ciebie pasuje.

Jak prawidłowo wybrać krokomierz?
Jak prawidłowo wybrać krokomierz?
Krokomierze są akcesorium przydatnym do uprawiania turystyki pieszej, Nordic Walking, chodu sportowego lub biegania. Reagują na ruchy ludzkiego ciała i liczą każdy Twój krok. Krokomierze są w stanie policzyć liczbę kroków i zmierzyć pokonane kilometry lub spalone kalorie. Powiemy Ci, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze krokomierza dla siebie.

Twój komfort

Najważniejsze, aby krokomierz spełniał Twoje potrzeby. Wyświetlacz powinien pokazywać wszystkie ważne dla Ciebie informacje. Istotnym atrybutem jest waga krokomierza. Lekkie krokomierze nie będą Cię ograniczać ani obciążać podczas ruchu. Aby zapewnić prawidłową funkcjonalność, musi być przymocowany gdzieś na ciele. Istnieje wiele sposobów noszenia krokomierza, więc wybierz ten, w którym poczujesz się najbardziej komfortowo. 

Noszenie krokomierza

Jedną z pierwszych rzeczy do rozważenia jest sposób zamocowania krokomierza. Najczęściej można przymocować krokomierz do paska od spodni lub innej odzieży. Możliwe jest również przymocowanie go do butów lub noszenie na nadgarstku jak zegarek. W tym przypadku krokomierz staje się modnym dodatkiem. W każdym razie mocowanie musi być wystarczająco mocne, aby krokomierz nie poluzował się podczas wstrząsów w trakcie biegania lub szybkiego marszu.

Nasza wskazówka: Eksperci od zdrowia i fitness zalecają 10 000 kroków dziennie, aby poprawić swoje zdrowie. Wyznaczaj progresywne cele i staraj się je osiągnąć. Chodzenie jest najprostszym i najbardziej naturalnym ruchem ludzkiego ciała. Chodząc, zapobiegaj otyłości, chorobom serca i naczyń krwionośnych. 10 000 kroków dziennie w celu poprawy zdrowia, a także utrzymania sprawności i optymalnej wagi. 

Funkcje krokomierzy

Krokomierze różnią się także pod względem funkcji. Podstawowe modele oblicza dla Ciebie kroki lub dystans, bardziej zaawansowane pokażą także czas marszu, aktualny czas lub spalone kalorie. Niektóre modele pozwalają także zapisywać wyniki i śledzić swoje postępy. Zapamiętują pomiary z ostatnich 30 dni i mają możliwość podłączenia do komputera lub telefonu, na którym można łatwo analizować swoje wyniki za pomocą aplikacji. Aby uzyskac dokładniejszy pomiar, kup krokomierz, na którym można ustawić długość kroku.
Występują krokomierze nadgarstkowe, które mierzą tętno. Pozwala to dostosować wydajność do własnych upodobań. Jeśli potrzebujesz motywacji, możesz ustawić cel dzienny. 

Korzystanie z krokomierza

Wybierz krokomierz zgodnie z tym, jak i kiedy zamierzasz go używać. Nie potrzebujesz zewnętrznego krokomierza do regularnych spacerów. Powinien jednak być wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać potencjalny upadek. Jeśli nie przeszkadza Ci pogoda i chcesz wędrować w deszczu, wodoodporne krokomierze są odpowiednie dla Ciebie. Jeśli lubisz chodzić w nocy, wybierz krokomierz z podświetlanym wyświetlaczem, aby móc stale sprawdzać swoje wyniki. 

 

Powiązane kategorie


Powiązane artykuły

Subskrybuj newsletter
Newsletter