Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jakie są różnice pomiędzy sporttesterem a akcesorium outdoorowym?

Wielu klientów pytało, jakie funkcje rzeczywiście posiadają sporttestery oraz o różnicę między akcesoriami outdoorowymi. Nic więc dziwnego, że na pierwszy rzut oka różnica jest niezauważalna. Dopiero po przetestowaniu poszczególnych urządzeń, przekonasz się jaka jest różnica pomiędzy danymi urządzeniami. Różnią się one przede wszystkim obszarem działania. W tym poradniku postaramy się pokrótce wyjaśnić, kiedy należy inwestować w sporttester, a kiedy w akcesoria outdoorowe.

Sporttester - monitoruje tętno

Główną funkcją sporttestera jest pomiar tętna, który pomaga użytkownikowi utrzymywać optymalną intensywność wykonywanych ćwiczeń. Jest to klucz do najbardziej efektywnych ćwiczeń. Oprócz monitorowania tętna, większość sporttesterów posiada także krokomierz i możliwość pomiaru czasu. Sporttester o wyższej jakości posiada także szereg innych przydatnych funkcji, takich jak GPS, przechowywanie danych treningowych, liczenie kalorii itp. Na podstawie danych pomiarowych, sporttester ocenia twoją aktywność i pomaga osiągać jak najlepsze rezultaty.

Akcesoria outdoorowe- twoi towarzysze podczas pieszych wędrówek

Sprzęt outdoorowy został zaprojektowany specjalnie do użytkowania na zewnątrz. Jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i jest w stanie wytrzymać najbardziej ekstremalne warunki. Ich podstawowe wyposażenie powinno zawierać wysokościomierz, barometr i kompas. Oczywiście jest funkcja GPS, który pozwala śledzić swoją lokalizację, a nawet znaleźć drogę spowrotem, jak i zarówno przewidzieć warunki pogodowe, poprzez wydawane ostrzeżenia, np. przed burzą, o wschodzie i zachodzie słońca itp. Niektóre modele są przeznaczone dla myśliwych, tak aby mogli wykryć odrzut strzału. W przeciwieństwie do sporttesterów, nie mogą dokonywać pomiaru tętna, chociaż wiele z nich posiada taką opcję po dodatkowym zakupie pasa piersiowego. Niektóre funkcje mogą zastępować użytkowanie sporttestera (liczenie kalorii, przebytych kroków itp.)

Akcesoria outdoorowe pomagają zapewnić wszelką pomoc i komfort wykonywanych ćwiczeń w sposób naturalny. Dzięki najnowocześniejszej technologii, charakteryzują się dużą dokładnością i żywotnością baterii, dzięki czemu mogą spełniać swoje zadanie podczas najdłuższych wypraw. Wszystkie modele charakteryzują się solidną konstrukcją i dużą wytrzymałością.


Pewnie zauważyliście, że niektóe funkcje mogą się wzajemnie nachodzić w obu typach urządzeń. Dziś większość sporttesterów posiada GPS, a niektóre są wyposażone nawet w kompas czy wysokościomierz. Zegarki natomiast są często wyposażone w pas piersiowy. Niektóre z nich posiadają pas piersiowy w zestawie, a w niektórych przypadkach musi być dokupiony. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu do pomiaru tętna należy rozważyć gdzie i w jakich warunkach chcesz go używać, a także czy zamierzasz ćwiczyć sam czy w grupie osób.

Inne:

Zapisz się do newslettera
Newsletter