Strona główna > Potrzebujesz rady? > Jak wybrać trampolinę?

Jak wybrać trampolinę?

Jak wybrać trampolinę?

Czy myślisz o zakupie trampoliny i potrzebujesz pomocy przy wyborze? Przygotowaliśmy przewodnik, który przyniesie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dla lepszej czytelności podzieliliśmy go na 4 części.

 

Przy wyborze trampoliny należy wziąć pod uwagę:

  • rozmiar trampoliny
  • bezpieczeństwo użytkowania
  • akcesoria do trampoliny
  • zestawy trampolin

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar trampoliny?

Przy wyborze trampoliny należy wziąć pod uwagę nie tylko możliwości przestrzenne, ale również bezpieczne miejsce w którym można umieścić trampolinę.

Najważniejszym parametrem jest rozmiar trampoliny. Obecnie na rynku dostępne są trampoliny o średnicy od 90 do 460 cm. Przed zakupem istotne jest aby wziąć pod uwagę umiejscowienie trampoliny oraz umożliwić swobodne poruszanie się na metr wokoło. Nie należy lekceważyć zaleceń producenta dotyczących bezpieczeństwa szczególnie w przestrzeni zamkniętej.

Jeżeli dysponujemy małym pomieszczeniem, idealny będzie zakup trampoliny o średnicy 140 cm. Natomiast jeżeli mamy możliwość umieszczenia trampoliny w większym pomieszczeniu, możemy zainwestować w większą trampolinę, która jest składana, przez co ułatwia przechowywanie.

Jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas skoków na trampolinie?

Trampolinę należy umieścić w bezpiecznym miejscu i zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria - zwłaszcza w siatkę bezpieczeństwa.

Skoki na trampolinie to wspaniała zabawa i relaks! Ale aby nasza zabawa była udana, należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria bezpieczeństwa - zwłaszcza w siatkę ochronną. Upewnij się, że wybrana trampolina jest certyfikowana, tak jak zapewnia producent. Trampoliny marki inSPORTline przeszły przez serię testów bezpieczeństwa, a ich konstrukcja podlega najsurowszym normom. Podczas użytkowania trampoliny należy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sobie i najbliższym.

Ważnym elementem bezpieczeństwa jest siatka ochronna, która zapobiega przed otarciami i urazami. Standardem jest rozmiar 140 cm. Siatka ochronna jest podstawą udanej i bezpiecznej zabawy!

Ważne jest także bezpieczne wejście i zejście z trampoliny. Ponadto elementy ochraniające pod trampoliną również są bardzo istotne i zostały stworzone z myślą o dzieciach i zwierzętach, które mogą się przedostać pod trampolinę.

Bardzo ważne jest aby prawidłowo zmontować trampolinę i umieścić ją w odpowiednim miejscu, tak aby było jeszcze wystarczająco przestrzeni dookoła (co najmniej 1 metr).

Jakie można dokupić akcesoria do trampoliny?

Trampolina może być uzupełniana przez szereg funkcjonalnych akcesoriów bezpieczeństwa, tak aby zwiększyć komfort użytkowania.

Oprócz akcesoriów bezpieczeństwa wymienionych w poprzednich rozdziałach, możliwe jest dokupienie wiele innych ciekawych akcesoriów. Jeżeli chcesz przechowywać trampolinę na zewnątrz, konieczne będzie dokupienie pokrowca wodoodpornego, tak aby chronił trampolinę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Można również wybrać różnorodne kieszenie, tak aby przechowywać telefon komórkowy czy też różne akcesoria do ćwiczeń.

Dlaczego warto kupić trampolinę?

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników pomyśl o kupnie trampoliny w zestawie razem z siatką ochronną w obniżonej cenie

W poprzednim rozdziale omówiliśmy sobie jak istotne jest bezpieczeństwo podczas zabawy. Większość producentów zdaje sobie sprawę, że trampolina bez siatki ochronnej nie jest bardzo bezpieczna, dlatego zaleca się kupno siatki albo od razu trampoliny w zestawie z siatką.

Główne zalety trampolin i siatek ochronnych marki inSPORTline

  • Elastyczna powierzchnia o wysokim odbiciu

Elastyczna powierzchnia trampoliny jest ważnym elementem całej konstrukcji. Materiał został opracowany w USA na podstawie specjalnych włókien. Gwarantuje ekstremalną odporność, przez co wydłuża żywotność całej konstrukcji. Całość jest nieprzemakalna i odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nawet przy częstym użytkowaniu materiał pozostaje tak samo napięty i elastyczny.

  • Materiał sprężyn

Ustawienie 40-100 sprężyn (ilość sprężyn w zależności od średnicy trampoliny) jest czynnikiem decydującym o jakości i trwałości. Trampoliny inSPORTline są wyposażone w sprężyny o wysokiej jakości, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania zachowują pierwotną elastyczność. Sprężyny są ocynkowe, dzięki czemu są odporne na korozje.
 

  • Bezpieczeństwo

Trampoliny inSPORTline zostały opracowane zgodnie z najsurowszymi normami bezpieczeństwa. Cała konstrukcja została stworzona z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu trampoliny inSPORTline są liderami w swojej dziedzinie. Dodatkowo oryginalny design oraz ciekawe wzornictwo sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni model. Trampoliny inSPORTline spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa EN-71, niemiecki TÜV NORD i ASTM Internacional.
 

  • Szeroka gama akcesoriów

Przy produkcji i dystrybucji naszych trampolin staramy się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, komfort i wygodę. Dlatego też trampoliny oraz zestawy akcesoriów, sprawiają, że całość z pewnością zadowoli najbardziej wymagających.