Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Skompletuj swoją hantlę

Skompletuj swoją hantlę
Skompletuj swoją hantlę

Myślisz nad zakupem hantli ale nie jesteś pewien który model wybrać? Pomożemy Ci!

Pod znaczkiem inSPORTline można znaleźć szeroki wybór hantli jednoręcznych, oburęcznych, uniwersalnych, do aerobiku oraz kattlebelli. Poszczególne hantle mogą się różnić od siebie w zależności od grubości i kształtu uchwytów, rodzaju obciążenia i wiele innych.

Właściwy dobór długości osi hantli:

W zależności od użytkowania hantli możemy wybrać jej odpowiednią długość. Tradycyjne posiadają 160 i 180 cm długości. Inną kwestią jest jeżeli posiadamy ławeczkę z uchwytem na sztangę, wtedy mamy określony rozmiar wybieranej sztangi. Najczęściej w takich przypadkach wybierana jest sztanga 180cm, ale są przypadki kiedy konieczna jest dłuższa oś. W naszej ofercie znajdziesz wiele ławeczek inSPORTline

Grubość 30 czy 50 mm?

W naszej ofercie znajdują się gryfy o grubości 30 mm lub 50 mm. W przypadku użytku domowego powszechnie stosowane są gryfy o grubości 30 mm, natomiast np. w siłowni albo w centrum fitness częściej stosowane są gryfy 50 mm. W zasadzie nie ma większego znaczenia jaki rodzaj gryfu wybierzesz, trzeba dostosować odpowiedni gryf według własnych preferencji.

Jaki rodzaj obciążenia wybrać?

Nasza firma inSPORTline oferuje dwa systemy mocowania odpowiedniego obciążenia. Pierwszym sposobem jest montowanie obciążenia za pomocą tulei sprężynowych. Sposób ten jest korzystny ze względu na niską cenę i łatwość obsługiwania. Wystarczy tylko nacisnąć tuleję i zdjąć z gryfu. Drugą metodą jest  mocowanie za pomocą gwintu. Sposób ten oferuje wysoką wytrzymałość. Niewielką wadą jest jedynie dłuższy czas obsługiwania, ponieważ tuleja musi być całkowicie odkręcona i spowrotem przykręcona.

  • Nasza rada: zaciski zabezpieczające do hantli >>tutaj<<
 

Gryf prosty czy łamany?

Jeśli zdecydujesz się na zakup gryfu musisz rozważyć to w jakiej pozycji będziesz chciał go użytkować. Jest to konieczne aby wybrać odpowiedni gryf hantli. Gryf prosty jest najczęściej używany do wyciskania - na barki lub na klatę. Natomiast gryf łamany jest przydatny przy treningu mięśni trójgłowych ramion (triceps).

Rodzaje obciążeń

W naszej ofercie znajdą Państwo dużo rodzajów obciążeń, które różnią się pod względem materiału z któego zostały wykonane. Obciążenia możemy podzielić na te, które zostały wykonane ze stali lub z cementu. Obciążenia stalowe jak sama nazwa wskazuje zostały wykonane ze stali, które są bardzo popularne ze względu na swoją trwałość. Często można znaleźć obciążenia stalowe, które zostały dodatkowo pokryte np. warstwą winylu lub gumy. Drugim rodzajem obciążeń są obciążenia cementowe, które zostały wykonane z formowanego cementu. Ich powierzchnia może być także pokryta warstwą sztucznego tworzywa, który zapewnia 100% trwałość. Dodatkową zaletą obciążenia cementowego jest stosunkowo niska cena. Należy dodać, że obciążenie cementowe jest niezwykle twarde i wytrzymałe, przez co jest bardzo pożądane np. w siłowniach lub centrum fitness. Istnieją również obciążenia z otworami na dłonie, które mogą być używane oddzielnie. Dyski te są oznaczone jako ERGO i mogą być wytwarzane zarówno ze stali jak i z cementu.

 
  • Nasza rada: Obciążenie na sztangę i hantle >>tutaj<<
 
  • Jeżeli zapoznałeś się z artykułem ale nadal masz pytania i wątpliwości, pomożemy Ci! Numer telefonu znajdziesz >>tutaj<<.
Subskrybuj newsletter
Newsletter