Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Rower stacjonarny czy rower spinningowy?

Powinienem kupić rower stacjonarny czy rower spinningowy?

To pytanie zadaje wiele osób, które chcą kupić urządzenie do domu i rozpocząć ćwiczenia cardio. Wraz z naszymi doradcami postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Istnieje kilka sposobów, aby móc "jeździć w domu na rowerze". Można wybierać spośród rowerów stacjonarnych i spinningowych a także spośród trenażerów.

  • Rower stacjonarny jest przeznaczony głównie do użytkowania w domu, tak aby utrzymać dobrą kondycję oraz zadbać o jędrne ciało. Ogromną zaletą jest przystępna cena i duża różnorodność modeli dostępnych na rynku. Są podzielone na te sterowane ręcznie i sterowane elektronicznie. Ceny zaczynają się już od 499 zł.
  • Rower spinningowy jest przeznaczony do doskonałej symulacji jazdy na rowerze. Jest niezwykle precyzyjny i posiada wytrzymałą i sztywną ramę. Doskonała stabilność urządzenia zapewnia wysoki komfort użytkowania. Jakość rowerów spiningowych zadowoli nawet najbardziej wymagających sportowców. Ceny zaczynają się już od 1089 zł.
  • Trenażer jest urządzeniem przeznaczonym do użytku domowego. Można regulować siłę tarcia koła zamachowego, przez co następuje symulacja jazdy pod górę i pod wiatr. Zaletą jest możliwość całkowitej personalizacji, natomiast wadę stanowi spory hałas.

Wiemy, że rowery spinningowe czy stacjonarne nie zastąpią całkowicie jazdy na wsi lub po mieście, ale wiemy także, że odpowiednio wybrany rower będzie w stanie stanowić doskonałą symulację prawdziwej jazdy.

Zapisz się do newslettera
Newsletter