Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać drążek drzwiowy?

Drążek do podciągania jest najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym narzędziem do ćwiczenia górnej części ciała, szczególnie mięśni pleców. Ruchy są bardzo naturalne, ponieważ używasz własnej masy ciała jako oporu. Drzwiowe drążki do podciągania umożliwiają wykonywanie podciągnięć, nawet jeśli nie masz dużo miejsca w domu. W końcu każdy ma drzwi, a drążek do podciągania można szybko zdjąć, aby nie przeszkadzał. Te drążki są również idealnym wyborem, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wiercić otworów i przymocować go do ściany lub sufitu . Dlatego drążki do podciągania mocowane do drzwi są idealnym wyborem, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, a może w akademiku.

Jeśli zdecydowałeś się kupić drążek do podciągania na drzwi, ale nie jesteś pewien, jaki typ wybrać, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym przewodniku dowiesz się o najważniejszych aspektach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drążka do drzwi, a także na co uważać.


Zmierz dwa razy...

Najważniejsze jest, aby dowiedzieć się, które drążki pasują do ramy drzwi. Jeśli masz w domu drzwi o standardowych rozmiarach (70 - 80 cm), wybór ten powinien być dość prosty. Dokładnie zmierz szerokość drzwi (najlepiej zmierzyć szerokość samych drzwi, niż wolną przestrzeń między ościeżnicą). Zmierz również szerokość ościeżnic - ościeżnice w niektórych starszych domach są szersze niż zwykle. W opisie każdego produktu znajdziesz wymagane wymiary drążków, a także wymiary drzwi niezbędne do bezpiecznego zamocowania.

Jeśli chcesz kupić samonośny drążek do podciągania z uchwytami rozciągającymi się na szerokość drzwi, upewnij się, że w okolicy nie ma nic, co mogłoby przeszkadzać (ściany, meble).

Nie zapomnij o maksymalnej ładowności drążka

Ograniczenie masy jest oczywiście ważnym aspektem przy wyborze drążka do podciągania. Drążki do podciągania na drzwiach mają znacznie niższy limit wagowy niż drążki przykręcone do ścian. W żadnym wypadku nie należy przekraczać limitu masy określonego przez producenta. Możesz spaść z drążka i zranić się.

Na koniec wybierz typ, który uważasz za najbardziej odpowiedni

W zależności od sposobu mocowania drążki do drzwi są dalej klasyfikowane jako teleskopowe i samonośne:

  • Rosporowy drążek do drzwi - teleskopowy drążek do drzwi to prosty i niezawodny wybór. Można go przymocować do drzwi na dwa sposoby - albo uchwyty są przymocowane do każdej strony ościeżnicy, a następnie pręt jest wstawiany, lub wsunięty teleskopowo drążek, aż zostanie mocno zamocowany między ościeżnicami. Ten rodzaj drążka do podciągania oferuje w zasadzie tylko dwie wersje chwytu, ale jeśli chcesz robić tylko podciągnięcia i nie chcesz wydawać za dużo, ten drążek do podciągania jest dla Ciebie idealnym wyborem.
  • Samonośny drążek do podciągania - Samonośny drążek do podciągania w ogóle nie musi być mocowany. Wystarczy zawiesić ramę drążka na tylnej części ościeżnicy, wtedy masa ciała działa jako dźwignia, powodującże drążek pozostaje w miejscu, jako że napiera na drzwi w obu kierunkach. Po zakończeniu ćwiczeń po prostu wyjmij je z drzwi i umieść w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzało. W porównaniu z drążkiem teleskopowym, ten typ oferuje więcej wariantów przyczepności, a zatem pozwala ćwiczyć szerszy zakres mięśni . Za pomocą tych drążków do podciągania ważne jest, aby szerokość drzwi i waga użytkownika nie przekraczały wartości określonych przez producenta, w przeciwnym razie może dojść do upadków i obrażeń.
Zapisz się do newslettera
Newsletter