Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać drążek ścienny?

Drążek do podciągania jest najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym narzędziem do ćwiczenia górnej części ciała, szczególnie mięśni pleców. W zależności od typu mocowania danego drążka możesz skupić się na innych grupach mięśni. Drążki do podciągania przymocowane do ścianie będą miały większą nośność niż drążki drzwiowe, ponieważ są przymocowane za pomocą śrub. Kolejną zaletą jest to, że możesz ustawić drążek na wysokość, która jest dla Ciebie najbardziej idealna. 

Aby przymocować drążek ścienny, potrzebujesz wiertła i kołków. Upewnij się, że materiał ściany, do którego chcesz przymocować drążek, jest wystarczająco mocny, aby go utrzymać. Jeśli zdecydowałeś się kupić drążek ścienny, ale nie wiesz, jak kontynuować selekcję, nie rozpaczaj. Ten przewodnik został stworzony wyłącznie po to, aby poprowadzić Cię przez wybór i wskazać, na co musisz uważać.

Jaki jest idealny limit wagi?

Drążek do podciągania na ścianie musi być wystarczająco wytrzymały, aby unieść ciężar. W większości przypadków nie stanowi to problemu, ponieważ pręty są mocno przykręcone do ściany. Jeśli jednak chcesz włączyć hantle lub kettlebelle do rutynowych ćwiczeń, zdecydowanie pamiętaj o ich masie, wybierając limit wagi drążka do podciągania.

Wysokość i odległość od ściany?

Główną zaletą drążków ściennych jest to, że można je zamocować dokładnie na wymaganej wysokości. Oznacza to, że powinieneś ustawić drążek na takiej wysokości, abyś mógł wygodnie do niego sięgać i ćwiczyć bez zginania kolan (co może być problemem dla osób wyższych podczas ćwiczeń z drążkiem do drzwi). Po zamocowaniu pręta nie można go dalej przesuwać. Dlatego najlepiej nadaje się tylko do treningu osobistego. Drążek powinien być umieszczony w wystarczającej odległości od ściany, aby nie ograniczać Cię w żaden sposób.

W jakim celu będzie służył Twój drążek?

Drążki do podciągania na ścianie mogą mieć różne typy uchwytów. Od ciebie zależy wybór spośród dostępnych opcji. Jeśli chcesz również tonować trudno dostępne mięśnie, wybierz drążek do podciągania z bocznymi uchwytami.

Czy masz w domu drabinki gimnastyczne? Wypróbuj drążek do podciągania, który można do nich przymocować.

W kategorii poświęconej drążkom ściennym znajdziesz również drążki do drabinek. Jeśli masz w domu drabinki i nie chcesz wiercić otworów w ścianie, jest to świetna alternatywa dla Ciebie. Drążki do podciągania można przymocować zarówno do górnej, jak i dolnej części drabinki gimnastycznej, co znacznie rozszerza zakres ćwiczeń. Po prostu nie zapomnij zmierzyć szerokości drabinki i drążka, aby upewnić się, że będzie pasował.

Subskrybuj newsletter
Newsletter