Strona główna > Potrzebujesz rady? > Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Poszukujesz hulajnogi elektrycznej i nie wiesz, jaką wybrać? Na pewno nie jesteś sam. W tym przewodniku zapoznasz się z podstawowymi funkcjami hulajnóg elektrycznych i wybierzesz tą, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Hulajnoga elektryczna to kompaktowy pojazd do jazdy na krótkich dystansach, szczególnie na obszary miejskie. Jest bardzo łatwa w obsłudze, a dzięki składanej konstrukcji można ją przenieść praktycznie wszędzie. Hulajnogi elektryczne wciąż są nowością na rynku, ale z pewnością przyszłość należy do nich, ponieważ są łatwe do przechowywania i przyjazne dla środowiska. Są niezastąpione na krótkie wycieczki, szybkie zakupy czy wypad do restauracji.

Zalety hulajnóg elektrycznych:

 • poręczny środek transportu - na hulajnodze można dostać sie wszędzie, więc jest to duża zaleta, szczególnie w większych miastach. Dzięki prostej obsłudze i kompaktowym wymiarom jest szczególnie przydatna, gdy często trzeba pokonywać krótki dystans. 
 • nowy rodzaj zabawy - jazda hulajnoga elektryczną to nie tylko praktyczny sposób poruszania sie po mieście, ale także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Możesz ją kupić dla siebie lub swoich dzieci, zapewniając mnóstwo zabawy zarówno Tobie jak i swojej rodzinie, czy to w domu, czy na wakacjach.
 • ochrona środowiska - jak sama nazwa wskazuje, hulajnogi elektryczne są zasilane z akumulatorów. Akumulator można naładować w ciągu kilku godzin, a następnie możesz rozpocząć kolejną jazdę. W związku z tym jazda hulajnogą elektryczną pomaga chronić środowisko.
 • składana rama - hulajnogi elektryczne są wykonane tak, aby można było je szybko i łatwo złożyć. Jeśli nie chcesz już jeździć na hulajnodze lub bateria jest wyczerpana, możesz szybko ją złożyć i kontynuować pieszo. 
 • prosta obsługa - każdy może z łatwością korzystać z hulajnogi elektrycznej. Po prostu uruchom hulajnogę, odepchnij się i jedź. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi, prostej regulacji prędkości i skutecznemu układowi hamulcowemu będziesz miec pełną kontrolę nad pojazdem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi elektrycznej:

Jeśli zdecydujesz się na zakup hulajnogi elektrycznej, dobrze jest pomyśleć, czego oczekujesz od nowego urządzenia przed zakupem. Oprócz designu zwróć uwagę na takie czynniki, jak: maksymalna ładowność, maksymalny zasięg, moc wyjściowa, maksymalna prędkość itp. Poniższe punkty powinny pomóc w zapoznaniu się z czynnikami, które pomogą Ci zdecydować, która hulajnoga będzie dla ciebie idealna.
 • Częstotliwość użytkowania

  Przede wszystkim skup się na tym, jak często planujesz używać hulajnogi. Jeśli potrzebujesz niezawodnego produktu, którym będziesz regularnie dojeżdżał do pracy lub szkoły, dobrym pomysłem jest wybranie bardziej wyrafinowanego modelu o większej pojemności akumulatora i większej mocy silnika. Jeśli, natomiast, kupujesz hulajnogę tylko do zabawy i okazjonalnych wycieczek, możesz wybrać niższy przedział cenowy.
 • Rama / Ładowność

  Nośność hulajnogi elektrycznej zależy od wytrzymałości jej ramy. Wszystkie hulajnogi mogą przenosić ciężar osoby dorosłej, ale niektóre są trwalsze niż inne. Oferujemy hulajnogi z limitem masy 100-120 kg, w zależności od tego, dla kogo ją kupujesz.
 • Zasięg

  Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze hulajnogi elektrycznej jest jej maksymalny zasięg na jednym cyklu ładowania. Poszczególne modele mogą znacznie róznić się maksymalnym zasięgiem (podawanym w kilometrach lub minutach). Porównaj parametry poszczególnych hulajnóg i wybierz tą, która spełnia Twoje wymagania. Oczywiście najdłuższy zasięg zapewniają najdroższe modele z wysokiej jakości akumulatorami.
 • Akumulator

  Pojemność akumulatora idzie w parze z maksymalnym zasięgiem hulajnogi. Maksymalny zasięg wynosi zwykle od 40 minut do kilku godzin, jednak zależy to również od terenu, stylu jazdy i wagi użytkownika. Poziom zużycia baterii można obserwowac na wyświetlaczu. Mówiąc ogólnie, im wyższa pojemność akumulatora (Ah), tym dłuższy maksymalny zasięg.
 • Sterowanie

  Większość hulajnóg elektrycznych przyspiesza i zwalnia poprzez dźwignię na kierownicy. Ilość prędkości może być różna, ale sposób w jaki prędkość jest regulowana pozostaje taka sama. Sprzedajemy równiez modele wyposażone w tempomat, aby dostosować prędkość, którą hulajnoga powinna utrzymywać podczas jazdy. Istnieją również hulajnogi ze specjalnym systemem żyroskopowym, który pozwala sterować hulajnogą popychając kierownicę do przodu lub pociągając do tyłu. Zaletą tego systemu jest płynne hamowanie, które pomaga uniknąć nagłego hamowania.
 • Układ hamulcowy

  Istnieje kilka opcji układu hamulcowego hulajnogi elektrycznej. Często na tylnym błotniku znajduje się hamulec nożny, dzięki czemu można natychmiast zatrzymać hulajnogę. Czasami jest uzupełniony hamulcem elektrycznym, aby płynniej i wygodniej zatrzymać się. Ponadto hulajogi mogą być wyposażone w klasyczny tylny hamulec (bębnowy lub tarczowy), który jest obsługiwany za pomocą dźwigni na kierownicy. W modelach wykorzystujących system żyroskopowy hamujesz, kierując kierownicę w swoja stronę. 
 • Koła

  W przypadku hulajnóg elektrycznych zwykle można spotkać dwa rodzaje kół - nadmuchiwane lub bezdętkowe. W niektórych modelach występują oba warianty czyli przód jest nadmóchwany a tył bezdętkowy. Koła bezdętkowe są wykonane z solidnego materiału, więc nie ma ryzyka przebicia ich na drodze. Muszą być wymienione, gdy tylko sie zużyją. Koła nadmuchiwane mją tę zaletę, że dostosowują sie do terenu, na którym jeździsz, dzięki czemu lepiej absorbują uderzenia spowodowane nierównymi powierzchniami. Niektóre modele mogą mieć również amortyzator w przednim kole. Dostępnych jest kilka rozmiarów kół. Ogólnie rzecz biorąc, większe koła są bardziej stabilne i lepiej pokonują nierówny teren. 
 • Silnik

  Silnik hulajnogi elektrycznej jest podłączony do akumulatora, który go zasila. Im mocniejszy silnik tym lepsze wrażenia z jazdy. Moc silnika mieści się w zakresie od 250 do 500 W. Silniki o większej mocy są odpowiednie dla cięższych użytkowników lub jazdy pod górę. Oferujemy hulajnogi z napędem łańcuchowym lub piastą.
Wszystkie powyższe informacje powinny ułatwić wybór nowej hulajnogi elektrycznej i jednocześnie określić, który model jest dla Ciebie idealny. Wskazane jest również, aby pomyśleć o oświetleniu hulajnogi i jej elementach odblaskowych. Jeśli wiesz, że będziesz jeździł na hulajnodze w nocy lub w podczas słabej widoczności, upewnij się, że będziesz dobrze widoczny. 
Dla wybranych modeli oferujemy specjalne akcesoria, dzięki którym jazda na hulajnodze elektrycznej będzie jeszcze pzyjemniejsza. Możesz zamontować siodełko lub zamocować torbę na kierownicę na małe zakupy. Zawsze jednak sprawdź, z którymi modelami hulajnóg jest zgodne akcesorium. 
Uwaga: Podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej należy zawsze nosić ochraniacze i kask. 
Należy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju, jeśli chodzi o hulajnogi elektryczne. Ich użycie na drogach ublicznych jest ograniczone w niektórych krajach.