Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Schodki treningowe do ćwiczeń i treningu

Schody treningowe, czyli schody wspinaczkowe, są popularną alternatywą cardio dla dobrze znanych stepperów. Działają na prostej zasadzie — użytkownik chodzi zasadniczo...

Schody treningowe, czyli schody wspinaczkowe, są popularną alternatywą cardio dla dobrze znanych stepperów. Działają na prostej zasadzie — użytkownik chodzi zasadniczo na miejscu, wykorzystując stopnie obracające się wewnątrz ramy z szynami bezpieczeństwa. Schody do treningu są idealnym trenażerem dla osób, które chcą schudnąć i wzmocnić nogi. Podczas treningu budowane są mięśnie dolnych partii ciała, takie jak pośladki, mięsień czworogłowy, ścięgna podkolanowe oraz łydki. Sprawdź ofertę schodów inSPORTline w naszym internetowym sklepie sportowym !

Schody treningowe do ćwiczeń fitness

Schody treningowe do ćwiczeń są bardzo łatwe w obsłudze, pozwalają śledzić postępy podczas treningów, a rozpoczęcie ćwiczeń jest bardzo proste. Za bezpieczeństwo w trakcie treningu odpowiadają boczne poręcze znajdujące się na całej długości schodów, a także awaryjny hamulec i antypoślizgowe wykończenie stopni. Są też wyposażone w system śrub blokujących, który równoważy ewentualne nierówności podłogi.

Ruchome schody do treningu inSPORTline mają intuicyjny w obsłudze wyświetlacz, wskazujący parametry ćwiczeń, np.

  • dystans,
  • czas,
  • tętno,
  • poziom obciążenia,
  • ilość spalanych kalorii.

Tętno osoby ćwiczącej jest mierzone przy pomocy wbudowanych czujników albo pasa piersiowego.

Zalety treningu na schodach wspinaczkowych

Schody do ćwiczeń to urządzenie, które pozwala uzyskać formę i pozbyć się zbędnych kilogramów. Ćwiczenie w ten sposób ma kilka zalet:

  • są wzmacnianie i kształtowanie mięśnie pośladkowe, mięsień czworogłowy, ścięgna udowe i łydki,
  • pozwala na intensywne spalanie kalorii,
  • pomaga przyspieszyć metabolizm,
  • pozwala na trening o niskiej intensywności, który jest korzystny dla stawów.

W 60 minut intensywnego treningu sprawnościowego osoba ważąca 80 kg może spalić do 735 kcal. Regularne intensywne treningi zazwyczaj mają pozytywny wpływ na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i aktywność serca. To czyni schody treningowe jednym z najbardziej poszukiwanych trenażerów cardio.

Zapraszamy do naszego sklepu online! Oprócz schodów ruchomych do ćwiczeń mamy też wiele innych trenażerów, zarówno profesjonalnych, jak i do użytku domowego, m.in.: orbitreki, rowerki treningowe, bieżnie, a także maty ochronne pod sprzęt

Dlaczego kupować u nas?

Subskrybuj newsletter
Newsletter