Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jaki typ drążka wybrać?

Drążki do ćwiczeń są bardzo prostym akcesorium, jednakże ekstremalnie skutecznym. Nie powinny być pominięte w żadnej siłowni domowej. Pozwalają skutecznie wzmocnić wszystkie mięśnie górnej partii ciała za pomocą własnego ciężaru ciała, bezpośrednio w zaciszu swojego domu. Pomagają wzmocnić zwłaszcza mięśnie brzucha, ale także ramiona i plecy. Ćwiczenia na drążku są uważane za najlepszy sposób na rozwój mocnych mięśni górnej partii ciała bez koniecznosci wychodzenia z domu. Drążki można umieścić niemalże wszędzie - na suficie, na ścianach, a nawet w futrynach. Jest to główny powód dla którego są przystosowane do użytkowania w małych pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni. W większości przypadków ich koszt nie jest zbyt wysoki, więc nie wahaj się ani chwili! Zainwestuj już dziś w piękne i zdrowe ciało.

Jaki typ drążka wybrać?
Jaki typ drążka wybrać?

Przed zakupem należy dobrze przemyśleć miejsce w którym umieścimy drążki. Jeżeli myślisz o zakupie drążka, który umieszcza się w drewnianej fitrynie, pamiętaj o ewentualnych uszkodzeniach. W takim przypadku lepszym wyborem będzie zakup drążka do zamocowania przy ścianie. Jeżeli posiadasz w domu drabinki, możesz umieścić na nich drążek do zawieszania. Jednakże należy wcześniej zmierzyć pręty poprzeczne i sprawdzić czy rozmiar uchwytów będzie pasował. Innymi ważnymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie drążka jest jego wytrzymałość i wykonanie. Zalecane są uchwyty antypoślizgowe. 

Jak już wiemy wybór drążka zależy od tego w jakim miejscu chcielibyśmy go zamontować. Według tego kryterium możemy podzielić rodzaje drążków na drążki umieszczane w futrynach, na ścianie, suficie czy też drabinkach wolnostojących. Oferujemy również różne typy uchwytów, tak aby zmaksymalizować osiągane efekty. Należy dokładnie rozważyć, które drążki będą dla nas najbardziej odpowiednie.


Drążki rozporowe

Dveřní hrazdyDrążki drzwiowe są bardzo praktycznym narzędziem do kształtowania górnej partii ciała. Drążki tego typu montujemy w futrynach drzwi. Można także zdecydować się na różne rodzaje uchwytów. Niektóre drążki są wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak gumowe uchwyty czy uszczelki zabezpieczające przed odkręceniem. Ćwicząc na drążku wzmacniamy nie tylko górną część ciała ale także mięśnie stabilizujące, które są odpowiedzialne za bóle pleców. Podczas ćwiczeń można skupić się na różnych grupach mięśni w zależności od tego jak daleko rozstawimy ręce od siebie.

Te drążki charakteryzują się szybkim i łatwym montowaniem. Jest to bardzo duża zaleta zwłaszcza gdy nie mamy dużo miejsca w domu i nie mamy możliwości wywiercenia dziury w ścianie. Jednakże należy uważać na drewniane futryny ponieważ mogą spowodować uszczerbki, dlatego zaleca się stosowanie podkładek zabezpieczających.

Zalety: nie ma konieczności wiercenia, duża kompaktowność, łatwy montaż, możliwość mocowania do górnej i dolnej części fytryny
Wady: niewłaściwy montaż może uszkodzić futryny


Drążki ścienne

Drążki ścienne  są przymocowywane do ściany za pomocą śrub. Należy wybrać odpowiednią odległość między uchwytami, tak aby dobrać jak najbardziej optymalną szerokość. Dobierz wymiary tak, aby były najbardziej odpowiednie. Przemyśl także, którą grupę mięśni masz na celu wzmocnić. Drążki ścienne są ogólnie bardzo trwałe i mają większą nośność niż drążki rozporowe. Wysokość na jakiej chcemy je umieścić zależy wyłącznie od ciebie, dzięki czemu może być w pełni dostosowana do twoich potrzeb. Kiedy już zdecydujesz się na zakup, zwróć uwagę czy śruby są częścią zestawu.

W tej kategorii zawarte są także drążki do umieszczenia na drabinki. Nie muszą być one wkręcane śrubami. Wystarczy je po prostu powiesić na drabinkach. Jednak nie zapomnij wcześniej zmierzyć szerokość prętów drabinki.

Zalety: regulacja wysokości w zależności od potrzeb, więcej rodzai uchwytów
Wady: brak możliwości zmiany pozycji rozstawu po wkręceniu


Drążek sufitowy

Stropní hrazdaDrążek sufitowy jest doskonałym wariantem drążków. Jest to doskonałe narzędzie służące do wzmacniania mięśni górnej partii ciała. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zamocowaniu, tak aby uniknąć niepotrzebnych upadków i urazów. Drążek sufitowy można użyć także do zamontowywania worka treningowego. Regularne ćwiczenia na drążku sufitowym sprawią, że szybko będziesz mógł pochwalić się równomiernie rozbudowanymi mięśniami brzucha i pleców. Tego typu drążki posiadają kilka uchwytów, co zapewnia różnorodność wykonywanych ćwiczeń. Aby zamontować drążęk sufitowy potrzebujemy wiertła i kołków. 


Zalety: można zamontować w różnych miejscach, możliwość zawieszenia worka treningowego, wysoka wytrzymałość
Wady: trudny montaż


Drążki wolnostojące

Volně stojící hrazdaDrążki wolnostojące posiadają solidną konstrukcję, są także bardzo stabilne i wytrzymałe. Zapewniają różnorodność ćwiczeń. Wiele modeli posiada również miękko wyściełane pianką uchwyty, co zapewnia większy komfort użytkowania. Drążki wolnostojące zajmują także więcej miejsca niż np. drążki rozporowe, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć zakup odpowiedniego modelu. Jeżeli masz śliską nawierzchnię podłogi zalecamy zakupić matę antypoślizgową pod drążki.

Zalety: większa różnorodność ćwiczeń, miękkie uchwyty
Wady: zajmują więcej miejsca
 

Drążki wiszące

BradlaDrążki wiszące stanowią klasyczne narzędzie do ćwiczeń gimnastycznych, jednakże nie są przeznaczone jedynie dla gimnastyków. Mają one postać dwóch prętów poziomych, które są rozmieszczone w równoległym odstępie od siebie. Dedykowane są dla tych, którzy nie mają miejsca na drążki wolnostojące, nie chcą uszkodzić futryn lub nie chcą wiercić dziur w ścianie. Modele drążków wiszących, które mają połączone ze sobą pręty, zapewniają większą wytrzymałość. Trening na drążkach wiszących oferuje szeroki zakres ćwiczeń, które mają na celu wzmocnienie różnych części ciała i ogólną poprawę koordynacji. Drążki wiszące przeznaczone są także do ćwiczeń na świeżym powietrzu (niektórzy entuazjaści ćwiczą podciągania na drabinkach na placach zabaw). Dla większego komfortu użytkowania zalecany jest zakup poduszki ochronnej.

Zalety: skuteczne wzmocnienie górnej partii ciała, ogólna poprawa kondycji i wytrzymałości
Wady: wyższa cena i potrzeba większej przestrzeni

Subskrybuj newsletter
Newsletter