Do strony głównej

Produkty w porównywarce

5 powodów, dla których warto kupić torbę treningową wypełnianą wodą!

5 powodów, dla których warto kupić torbę treningową wypełnianą wodą!
5 powodów, dla których warto kupić torbę treningową wypełnianą wodą!

Tak, określenie hantla wodna brzmi nieco dziwnie i może przywodzić na myśl tajemnicze zjawiska przyrodnicze lub narzędzia dla akwarystów. Być może szukasz torby treningowej wypełnionej wodą w sprzęcie wędkarskim. My jednak mówimy o nowoczesnym sprzęcie fitness, którego możesz używać równie skutecznie jak każdej konwencjonalnej hantli!!

Nie są wykonane z metalu, ale z niezwykle trwałego materiału PVC, który wytrzymuje duże obciążenia, ciśnienie wody, a nawet zmienne warunki atmosferyczne.

Dlaczego więc nie zaopatrzyć się po prostu w standardową hantlę, którą dobrze znasz? Albo wypróbowanego i przetestowanego worka bułgarskiego? Z dobrych powodów, oczywiście. Za chwilę przybliżymy Ci ich działanie.

Możesz łatwo zmienić obciążenie treningowe

Ponieważ hantle i torby inSPORTline można napełniać wodą, istnieje również możliwość regulacji ich wagi! W zależności od całkowitej objętości, możesz pracować z hantlą o wadze do 8 kg lub torbą do 50 kg, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypełnić je trochę mniej i stopniowo dochodzić do maksymalnego obciążenia. Zasadniczo masz kilka ciężarków w jednym, zależy to tylko od tego, w jakim stopniu je wypełnisz.

Zwiększ dynamikę ruchu i trenuj równowagę

Zasadnicza różnica w stosunku do innych rodzajów hantli polega na tym, że ciężar rozlewa się w torbie wypełnionej wodą. Oznacza to, że podąża za każdym Twoim ruchem i dodaje dynamizmu do treningu. Ruch wody w worku lub hantlach zmusi cię do utrzymywania równowagi przez całe ćwiczenie. To nie tylko sprawi, że ćwiczenie będzie trudniejsze, ale także poprawi koordynację ruchową.

Ćwiczenie całego ciała

Dzięki kształtowi przypominającemu kettlebell, hantle wodne są bardzo uniwersalne i mogą służyć do wzmacniania praktycznie całego ciała. Torby wypełnione wodą służą temu samemu celowi. Szeroka gama ruchów obejmuje podnoszenie ciężarów, przysiady, martwy ciąg i wykroki. Dodatkowo zawsze wzmocnisz jednocześnie kilka grup mięśniowych.

Oszczędność miejsca i łatwość w transporcie

Hantle i torby wykonane są z solidnej powłoki z PVC, która sama w sobie zajmuje niewiele miejsca. Z takimi przyrządami można spokojnie podróżować i nie trzeba szukać dla nich bezpiecznego miejsca w mieszkaniu. Wszędzie można znaleźć wodę, co czyni je idealną pomocą do ćwiczeń na krótsze wycieczki.

Zabierz je również w plener

Z tak kompaktowym narzędziem możesz ćwiczyć gdziekolwiek chcesz - nawet w dziczy! Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć wszędzie tam, gdzie się pojawisz, nawet jeśli nie masz dostępu do kranu. Pamiętaj tylko, aby zawsze wysuszyć torbę po użytku, aby potencjalni przeciwnicy się tam nie rozmnażali.

BONUS Worek treningowy wypełniony wodą

Jeśli szukasz jeszcze większego kalibru, mamy dla Ciebie kolejną gratkę. Napełniany wodą worek treningowy inSPORTline Wabaq to w zasadzie wiszący zbiornik wykonany z wytrzymałego PVC, który można napełnić wodą do objętości 80 litrów. W przeciwieństwie do piasku czy tłucznia woda skutecznie amortyzuje wstrząsy, dzięki czemu torba mniej kołysze się podczas uderzeń.

Zapisz się do newslettera
Newsletter