Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Dlaczego kółka gimnastyczne są świetnym akcesorium treningowym i jak je wybrać?

Dlaczego kółka gimnastyczne są świetnym akcesorium treningowym i jak je wybrać?
Dlaczego kółka gimnastyczne są świetnym akcesorium treningowym i jak je wybrać?

Jeśli szukasz nowego sprzętu do swojej domowej siłowni, kółka gimnastyczne są zawsze dobrym wyborem. Nie musisz nawet faktycznie uprawiać gimnastyki. Kółka są stosunkowo niedrogie, łatwe do montażu i naprawdę każdy może nauczyć się ich używać!

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ Z KÓŁKAMI GIMNASTYCZNYMI?
Trening dla całego ciała!

Główne zalety związane są oczywiście z zakresem samych ćwiczeń. Mimo, że na pierwszy rzut oka jest to proste narzędzie, to do swojego treningu możesz włączyć praktycznie wszystko.

✅ Wzmocnienie górnej i dolnej połowy ciała

Każdy ruch na kółkach wymaga wysiłku i koncentracji. Nawet jeśli w zasadzie tylko "stoisz" w miejscu, twoje mięśnie pracują, aby utrzymać równowagę.

Ćwiczenia na kółkach wpływają więc na cały układ mięśniowo-szkieletowy - w górnej połowie ciała wzmacniasz plecy, bicepsy, przedramiona, tricepsy i barki, ale możesz przenieść kółka niżej i opierać się na nich podczas przysiadów, pompek i podobnych ćwiczeń. Tak więc dolne partie nóg i pośladki również będą zaangażowane.

✅ Równowaga i stabilizacja mięśni

Większość ćwiczeń na kółkach wymaga jednoczesnej pracy kilku grup mięśniowych. Aktywuje to więcej mięśni stabilizujących, które z czasem wypracowujesz, aby osiągnąć idealną równowagę.

✅ Dostępność i elastyczność

Kółka gimnastyczne są łatwe do spakowania w torbie lub plecaku, więc są świetne w podróży. W połączeniu z przystępną ceną i łatwym montażem sprawia to, że jest to idealne narzędzie na każdą okazję. Kolejną zaletą jest to, że możesz je przymocować gdziekolwiek chcesz - do drążków, poręczy, drzew, belek lub konstrukcji zewnętrznych.

JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ?
Do wyboru są 3 opcje!

⭕️ Najpopularniejsze w tej kategorii jest oczywiście drewno i to nie tylko dlatego, że dobrze wygląda. Chodzi również o dobrą przyczepność i zdolność do wchłaniania wilgoci. Z drugiej strony, nie jest dobrym pomysłem pozostawianie drewnianych kółek na zewnątrz, narażając je na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza jeśli są one nielakierowane.

⭕️ Metalowe kółka są cięższe, solidniejsze i mogą wytrzymać niekorzystne warunki pogodowe. Ich faktura jest przyjemna dla dłoni. Dla uzyskania optymalnego chwytu, polecamy zaopatrzyć się w magnezję, tak jak stosują profesjonalni sportowcy.

POLECAMY:
Stalowe kółka gimnastyczne inSPORTline Ringo!

⭕️ Modele plastikowe są najtańsze i najlżejsze. Polecane są do sporadycznych i mniej intensywnych ćwiczeń.

 

PASKI I SPOSÓB ICH UŻYCIA
Żebyś mógł bezpiecznie zawisnąć!

Po wyborze kółek, pozostaje tylko zastanowić się, jakie paski będą dla Ciebie odpowiednie. Kółka można zamocować w zasadzie wszędzie, zależy to tylko od tego, z którymi paskami lepiej się ćwiczy.

Szerokość - Szerokość pasków nie ma aż tak dużego znaczenia, znajdziesz szersze i węższe, ale wszystkie będą Cię niezawodnie unosić. Wąskie paski mają szerokość 25 mm, natomiast szersze mierzą 38 mm. Zależy, z którymi łatwiej będzie Ci pracować, możesz też wziąć pod uwagę, że węższe paski są z natury lżejsze.

Długość - Wybierz długość w zależności od tego, gdzie chcesz zawiesić kółka i jak daleko chcesz je poprowadzić.

Klamra - Jeśli chodzi o zapięcie, to generalnie im mocniejsza jest klamra, tym dłużej wytrzyma. Ciekawą alternatywą są karabinki z zamkiem i oczkami.

Numeracja - Jeśli nie chcesz się zbytnio martwić o ustawienie tej samej długości dla obu kółek, oznaczenie numeryczne na paskach może pomóc. W kilka sekund będziesz gotowy do treningu.

Powiązane kategorie

Produkty powiązane


Powiązane artykuły

Subskrybuj newsletter
Newsletter