Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać odpowiednie łyżwy?

Tym razem nasi doradcy będą się starać pomóc Państwu w wyborze odpowiednich łyżew.

Podział łyżew - łyżwy można podzielić według różnych kryteriów. Na przyklad: na łyżwy hokejowe, łyżwy dla dzieci i dla dorosłych.

Łyżwy dziecięce
Jedną z głównych zalet łyżew dziecięcych jest możliwość regulacji rozmiaru. Przy wyborze należy upewnić się aby rozmiar buta nie był większy o ponad 3 rozmiary.

Łyżwy dla dorosłych - damskie i męskie
Łyżwy tego typu posiadają szeroki zakres dostępnych modeli. Podczas wybierania odpowiednich łyżew, upewnij się, czy nie uciskają one w palce i jednocześnie nie ocierają pięty. Przymierz łyżwy i staraj się wykonywać ruch taki jak podczas jazdy. Łyżwy muszą stabilnie trzymać się nóg, ale jednocześnie nie uciskać za mocno.

Łyżwy do jazdy figurowej
Wysokiej jakości łyżwy wyposażone w ząbki z przodu. Łyżwy tego typu są wykonane ze skóry, a pięty i kostki są dodatkowo wzmocnione sztucznym tworzywem. Łyżwy powinny być idealnie dopasowane do kształtu nogi. Górna część łyżew posiada zazwyczaj haczyki do sznurówek, dzięki czemu łatwiej jest zakładać i zdejmować łyżwy. Ponadto małe otwory w łyżwach umożliwiają  sprawną cyrkulację powietrza.

Łyżwy hokejowe
Łyżwy hokejowe posiadają stalowe ostrza, które są osadzone w konstrukcji metalowej lub  konstrukcji z tworzywa sztucznego. Łyżwy te są węższe i krótsze niż figurowe. W celu uzyskania większej prędkości łyżwy są szlifowane w konkretny sposób, tak aby ich płozy były wyprofilowane jak płozy od fotela bujanego i przystosowane do ostrzejszych skrętów. Ponadto łyżwy hokejowe nie posiadają czubków, co stanowi największą różnicę między łyżwami hokejowymi a figurowymi.

Koniecznie pamiętaj aby przed pierwszą jazdą naostrzyć łyżwy.

Zapisz się do newslettera
Newsletter