Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Akcesoria dla łucznictwa oraz sprzęt łuczniczy

Szukasz miejsca, w którym można kupić akcesoria łucznicze? W naszym internetowym sklepie sportowym znajdziesz sprzęt łuczniczy wysokiej klasy i wszystkie potrzebne...

Szukasz miejsca, w którym można kupić akcesoria łucznicze? W naszym internetowym sklepie sportowym znajdziesz sprzęt łuczniczy wysokiej klasy i wszystkie potrzebne akcesoria dla łuczników: początkujących i zaawansowanych.

Jak zacząć strzelać z łuku?

Łucznictwo staje się coraz popularniejszym sportem. Niektórzy lubią jego związek z historią i chętnie sięgają po repliki starych łuków wojennych. Inni twierdzą, że to forma medytacji. Jeszcze inni wybierają łucznictwo sportowe i lubią porównywać swoją celność z innymi. Jeśli też chcesz tego spróbować, możesz zacząć niemal od razu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w sprzęt sportowy, czyli przede wszystkim łuk i strzały.

Jak wybrać pierwszy łuk?

Zanim wybierzesz łuk, musisz wykonać kilka pomiarów. Wyciągnij w bok wyprostowaną rękę (lewą dla praworęcznych i na odwrót) i zmierz odległość od środka dłoni do podbródka. Zmierzona odległość to długość naciągu. Łuki mają ją określoną w calach, dlatego wynik podziel przez 2,54.

Długość łuku powinna wynosić tyle, co Twój wzrost, plus minus 10 cm. Z kolei siła naciągu, czyli ciężar, który naciąga cięciwy do łuków na odpowiednią długość, nie powinien przekraczać 25 - 30 funtów dla początkujących.

Jakie akcesoria dla łuczników warto dokupić?

Jeśli kupujesz łuk, wybierz od razu strzały i kołczany do ich wygodnego przenoszenia. Równie przydatne będą tarcze i maty, czyli cele, w które będziesz strzelać. A ponieważ ostrożności nigdy za wiele — przydadzą się też ochraniacze dla łucznika.

Akcesoria dla łucznictwa oraz sprzęt łuczniczy

Dlaczego kupować u nas?

Subskrybuj newsletter
Newsletter