Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać fotel do masażu z funkcjami dopasowanymi do Ciebie?

Jak wybrać fotel do masażu z funkcjami dopasowanymi do Ciebie?
Jak wybrać fotel do masażu z funkcjami dopasowanymi do Ciebie?

W dzisiejszych gorączkowych czasach każdy musi od czasu do czasu odpocząć i zrelaksować ciało i umysł. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest masaż! Niewiele osób może jednak pozwolić sobie na profesjonalnego masażystę tak często, jak jest to potrzebne - i tu przydają się fotele masujące inSPORTline.

Oczywiście sam masaż ma wiele innych zalet – łagodzi stres, obniża ciśnienie krwi i pobudza układ krążenia. Wszystko to ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie fizyczne i stan psychiczny. Ale ponieważ zakup fotela masującego to stosunkowo poważna inwestycja, należy starannie dobrać go do swoich wymagań fizycznych i możliwości finansowych.

Mówiąc najprościej, wybór fotela masującego zależy od dwóch podstawowych czynników - Twojego gustu i wymagań. Gdy już wiesz, czego chcesz, szybko znajdziesz właściwy model!

DESIGN I LOKALIZACJA
Praktyczne spojrzenie

Z pewnością zależy Ci na tym, jak fotel wygląda i czy będzie pasować do wnętrza Twojego domu. Ze względu na rozmiar i wagę większości foteli przenoszenie ich gdzieś byłoby bardzo niepraktyczne, dlatego zdecydowanie zalecamy wybór modelu pasującego do Twojego stylu życia. Wszystkie nasze fotele pokryte są luksusową skórą syntetyczną i są dostępne w kilku kolorowych wzorach.

Chcąc zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, warto wybrać model z funkcją „Zero Space”. Przy przejściu do pozycji poziomej fotele te są „rozkładane” do przodu i wystarczy ustawić je zaledwie 5 cm od ściany. Fotel po prostu przesuwa się do przodu, gdy zmieniasz pozycję, dzięki czemu oszczędzasz miejsce, które w innym przypadku musiałbyś zostawić za fotelem.

DOPASOWANIE I WYMIARY
Masaż szyty na miarę

Oprócz miejsca w pomieszczeniu, liczy się również budowa Twojego ciała. Przeciętny użytkownik nie powinien mieć problemów z regulacją fotela, ale osoby wyższe mogą mieć problem z długością podnóżka, a osoby o większej posturze mogą nie czuć się komfortowo z pozycją podłokietnika. W takich przypadkach dobrze jest poszukać modeli, które można dostosować w razie potrzeby - nawet jeśli jest to regulowana długość podnóżka lub ustawienie poduszek powietrznych.

CECHY I FUNKCJE
Odkryj idealne ustawienie właśnie dla Ciebie

Jednak główne różnice między poszczególnymi modelami można znaleźć w ich funkcjonalnym wyposażeniu. Żaden fotel nie oferuje wszystkich dostępnych funkcji, więc zapoznaj się z charakterystyką dostępnych programów i zastanów się, które z nich przyniosą Ci korzyści. W zależności od preferowanych funkcji i programów znajdziesz odpowiedni model dla siebie.

✳️ Masaż 3D

Jak u profesjonalisty ● To szczególny rodzaj masażu, który znajdziesz w wyposażeniu foteli wyższej klasy. Głowice z rolkami masującymi nie poruszają się klasycznie w dwóch kierunkach, ale również wychodzą w głąb mięśni i z powrotem. Dzięki temu masaż jest o wiele bardziej realistyczny i intensywny. Doskonale poruszysz nawet najsztywniejsze mięśnie!

 

✳️ Masaż powietrzny

Daj się rozpieszczać poduszkami ● Podczas masażu powietrznego nie masujesz klasycznymi rolkami masującymi, ale poduszkami wypełnionymi powietrzem. Różnica polega na tym, że masaż z wykorzystaniem tych poduszek powietrznych jest łagodniejszy i nie działa tak głęboko na mięśnie. Można zatem znaleźć poduszki w okolicy barków, ramion, nóg czy np. bioder. Im więcej poduszek powietrznych ma urządzenie, tym lepszy dostaniesz masaż!

✳️ Ogrzewanie

Ciepło i chłodno ● Masaż z ogrzewaniem pomaga rozluźnić mięśnie i wspomaga ich regenerację. Odbywa się w oparciu o długofalowe promieniowanie podczerwone za pośrednictwem włókien węglowych. Masaż połączony z ogrzewaniem pomoże więc wymasować sztywne i obolałe mięśnie. Powierzchnia grzewcza zależy od rodzaju fotela masującego. Ogrzewanie pleców to dość powszechna funkcja w naszych fotelach, ale niektóre urządzenia umożliwiają również ogrzewanie stóp, co jest świetne zwłaszcza dla osób z problemami z krążeniem w nogach.

 

✳️ Zero Gravity

Odpręż się ● Niektóre fotele masujące mają funkcję „Zero Gravity”. Niestety nie oznacza to, że nagle zaczniesz unosić się w powietrzu – Zero Gravity pozwoli Ci przewrócić fotel do tzw. pozycji „nieważkości”, w której Twoje nogi będą umieszczone wyżej niż serce. Poprawi to ich krążenie krwi podczas masażu i zmniejszy obrzęki.

✳️ Programy

Wybierz jeden z rodzajów masażu ● Do każdego fotela masującego znajdziesz wstępnie ustawione programy masażu, które różnią się przeznaczeniem. Oczywiście fotele wyższej klasy oferują więcej takich programów, często z konkretnym ukierunkowaniem. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, czy masz możliwość zapisania własnych ustawień w fotelu - w ten sposób możesz stworzyć spersonalizowany masaż, który zawsze będzie na Ciebie czekał za naciśnięciem jednego przycisku.

▶️ Opcja ręcznego ustawienia - Jeśli automatycznie ustawione programy Ci nie odpowiadają, możesz oczywiście dostosować masaż zgodnie z własnymi życzeniami. Pamięć foteli masujących może przechowywać ograniczoną liczbę programów użytkownika, dzięki czemu będziesz mógł zapisać swoje ulubione ustawienia. Dzięki ręcznym ustawieniom możesz wybierać między różnymi rodzajami masażu. Każdy symuluje inną technikę masażu, więc różnią się efektem i ogólnym odczuciem:

RODZAJ MASAŻU OPIS
Uciskanie Mechanizm uciskania łagodzi bóle mięśni i wywołuje uczucie odprężenia na całych plecach. Uciskanie stymuluje krążenie krwi w mięśniach i poprawia krążenie krwi. Podczas masażu naprzemienny nacisk wywierany przez głowice masujące i rolki na ciało. Jest to podstawowy mechanizm masażu w celu usunięcia napięcia mięśniowego.
Klaskanie Klaskanie to intensywny rytmiczny ruch, w którym głowice masujące i rolki są dalej od siebie oddalone. W razie potrzeby można regulować prędkość masażu. Podczas tego rodzaju masażu mięśnie są rozluźnione i ukrwione. Dlatego nadaje się do rozluźniania sztywnych mięśni i zmniejszania zmęczenia.
Oklepywanie Podczas oklepywania głowice lub rolki masujące są zaprogramowane tak, aby rytmicznie naciskać mięśnie w krótkich odstępach czasu, a następnie powracać. Ten delikatny masaż nadaje się do stymulacji zmęczonych mięśni.
Jednoczesne oklepywanie i uciskanie W tej intensywnej technice rolki masujące poruszają się zarówno okrężnymi ruchami typowymi dla uciskania, jak i rytmicznymi pociągnięciami stosowanymi podczas oklepywania. Ten połączony masaż jest odpowiedni do łagodzenia bólu głęboko w mięśniach.
Ściskanie Ściskanie to mechanizm masujący, w którym rolki w głowicy masującej poruszają się względem siebie, naśladując ruch rąk masażysty, gdy ściska on mięśnie palcami. Ta technika skupia się głównie na masowaniu okolicy barków.
Masaż Shiatsu Shiatsu to rodzaj masażu wywodzący się z Japonii. Masaż ten polega na uciskaniu punktów akupunkturowych w celu przywrócenia równowagi energetycznej organizmu. W praktyce nacisk na punkty akupunkturowe wywierany jest przez palce masażystki. W fotelu masującym rolki masujące naciskają na określone punkty na ciele. Celem masażu shiatsu jest odblokowanie ścieżek energetycznych i rozluźnienie organizmu.

✳️ Dodatkowe funkcje

Znajdź odpowiedni gadżet ● Jeśli chcesz całkowicie cieszyć się masażem w domu, możesz wypróbować fotel, który oferuje jeszcze jedną formę relaksu lub wzbogacenia. Przykładem jest aromaterapia, terapia światłem, a nawet magnetoterapia. Ciekawym gadżetem jest jonizator. Tworzy jony ujemne, które usuwają z powietrza szkodliwe substancje i oczyszczają je, dzięki czemu podczas masażu będziesz przyjemnie odświeżony powiewem czystego powietrza.

✔️ Dzięki fotelom masującym nie musisz umawiać się na wizytę w profesjonalnych salonach i tym samym płacić za każdy masaż z osobna. Po prostu siedzisz wygodnie, ustawiasz swój ulubiony masaż i możesz się zrelaksować - nawet przy akompaniamencie kojącej muzyki. Daje to możliwość rozluźnienia obolałych mięśni po dniu spędzonym w pracy lub wymagającym treningu. Dodatkowo zakup nie jest tylko dla Ciebie – z fotela może korzystać całe gospodarstwo domowe!

Powiązane kategorie

Zapisz się do newslettera
Newsletter