Strona główna > Potrzebujesz rady? > Jak wybrać fotel do masażu?

Jak wybrać fotel do masażu?

W dzisiejszym współczesnym świecie każdy musi od czasu do czasu odpoczywać i relaksować się, a masaż jest często najlepszymna to sposobem. Niewielu jednak stać na profesjonalne usługi masażu tak często, jak to konieczne. Pod tym względem fotele do masażu są nieocenionym wynalazkiem. Będziesz miał zawsze fotel w domu, abyś mógł obudzić mięśnie po całym dniu pracy i zrelaksować całe ciało. Oczywiście sam masaż ma wiele innych zalet - zmniejsza stres, obniża ciśnienie krwi i stymuluje układ krążenia. Wszystko to ma korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Podsumowując, fotele do masażu są po to, by pomóc Ci zrelaksować się praktycznie każdego dnia tygodnia!

Zakup fotela do masażu to poważna inwestycja i dlatego należy starannie wybrać produkt, który odpowiada Twoim potrzebom fizycznym i możliwościom finansowym. Jednak wielu klientów nie wie, jak wybrać i często nie wie, który produkt najlepiej spełni ich oczekiwania. Ten przewodnik zawiera wszystkie informacje potrzebne przy wyborze fotela do masażu. Fotel do masażu, który spełni wszystkie Twoje wymagania, pomoże Ci poprawić kondycję fizyczną i równowagę psychiczną - bądź pewny swojego wyboru!

Podstawowe kryteria wyboru

Przed zakupem musisz uświadomić sobie, czego oczekujesz od swojego nowego fotela do masażu. Czy wybrany fotel zapewni Ci relaksujący masaż, po którym poczujesz się świeżo i zrelaksowany? Jakiego rodzaju masażu najczęściej używasz? Jak dużo fotel zajmuje miejsca, zwłaszcza gdy oparcie jest pochylone? Czy chcesz fotel z ocieplaczem na nogi? Po przeczytaniu tego przewodnika powinieneś mieć odpowiedź na wszystkie pytania, a także pomysł, jaki rodzaj fotela do masażu będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że fotel do masażu jest naprawdę tym, czego szukasz. Jeśli cierpisz na ból pleców lub masz problemy z krążeniem krwi, fotel do masażu może naprawdę ci pomóc. Nie jest to jednak jedyny produkt, który może to zrobić. Aby pobudzić krążenie krwi i złagodzić napięcie mięśni, można również użyć ławek grawitacyjnych lub mniejszych urządzeń do masażu. Prawidłową postawę można również osiągnąć ćwicząc z trenażerami balansowymi, piłkami gimnastycznymi, a nawet paddleboardami. Jednak z tymi produktami trudno osiągnąć taki komfort i relaks jak przy użyciu fotela do masażu.

Umieszczenie

Fotele do masażu są stosunkowo duże i wymagają wystarczającej przestrzeni. Ponieważ trudno jest ukryć krzesło, ważne jest, aby dokładnie rozważyć, gdzie go umieścić. Dokładne wymiary zawsze znajdziesz w pełnym opisie produktu. Te wymiary powinny być jednym z najważniejszych czynników w początkowym podejmowaniu decyzji.

Jako alternatywa dla klasycznych foteli do masażu, oferujemy mniej solidny model, który nie zajmuje dużo miejsca. Jednak należy pamiętać, że w tym typie brakuje szerokiej gamy funkcji, jakie mają zwykłe fotele do masażu, a także nie ma podnóżka i podłokietników. Jeśli planujesz zakup fotela do masażu o regularnych wymiarach i chcesz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, możesz wybrać fotel z funkcją „Zero Space”. Fotele te mogą się przesuwać do przodu podczas leżenia, dzięki czemu można zostawić tylko 10 cm wolnej przestrzeni między oparciem a ścianą. Fotel po prostu przesunie się do przodu i zaoszczędzisz miejsce, które w przeciwnym razie musiałbyś zostawić za oparciem.

Jeśli umieścisz krzesło na drewnianej podłodze, może się zdarzyć, że podłoga z czasem ulegnie uszkodzeniu z powodu ciężaru urządzenia. Dlatego zalecamy umieszczenie pod krzesłem dywanu lub maty ochronnej.

Ogólny wygląd

Większość klientów interesuje się również tym, jak wygląda fotel i czy pasuje do wnętrza domu. Ze względu na rozmiar i wagę foteli do masażu, byłoby bardzo niepraktyczne (i męczące) próbowanie przenoszenia fotela po każdym masażu do innego miejsca, więc wybierz fotel, które najlepiej pasuje do wystroju Twojego domu i doda stylowego akcentu. Wszystkie nasze fotele są ergonomicznie ukształtowane, aby idealnie pasowały do kształtu ciała.

Materiały

Gdy spędzasz dużo czasu na swoim fotelu, warto rozważyć jakość i trwałość materiału zewnętrznego. Masaż powinien sprawić, że poczujesz się tak komfortowo, jak to możliwe, a powierzchnia fotela powinna być gładka i miękka. Z reguły tapicerka fotela do masażu jest wykonana ze skóry syntetycznej lub prawdziwej. Fotele o bardziej luksusowym wyglądzie mają prawdziwą skórzaną tapicerkę, ale skóra syntetyczna jest bardziej odporna zarówno na działające głowice masujące, jak i na ciśnienie zewnętrzne.

Funkcje

Wybierając fotel do masażu dowiesz się, że różnice między różnymi modelami leżą głównie w ich funkcjach. Żaden typ nie zawiera wszystkich dostępnych funkcji. Dlatego ważne jest, aby przeczytać opisy wszystkich dostępnych funkcji i zastanowić się, które z nich najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. W zależności od preferowanych funkcji i właściwości będziesz mógł wybrać odpowiedni model. Wszystkie dostępne funkcje fotela do masażu są użyteczne, ale nie każdy je wykorzysta. Dlatego powinieneś rozważyć to, czego potrzebujesz.

Oprócz programów do masażu, możesz wybierać spośród różnych funkcji i ustawień, które wpływają na Twoje wrażenia z masażu. Zastanów się, których będziesz używać najbardziej.

  • Masaż poduszką powietrzną

Masaż powietrzny jest przeprowadzany za pomocą poduszek powietrznych, a nie rolek masujących. Większość foteli do masażu ma oba mechanizmy. W przeciwieństwie do rolek, poduszki powietrzne zapewniają delikatniejszy masaż, który nie dociera do głębokich mięśni. Poduszki powietrzne są zwykle używane do masażu ramion, dłoni, nóg i stóp. W większości foteli do masażu, poduszka powietrzna do masażu nóg i ramion zazwyczaj uzupełnia podstawowy masaż pleców. Modele foteli o wyższej klasie umożliwiają użytkownikom wybór spośród kilku rodzajów masażu powietrznego, na przykład oddzielnego masażu tylko ramion lub nóg. Poduszki do masażu sprawią, że Twoja krew będzie płynąć szybciej i pomoże szybciej pozbyć się toksyn.

Poduszki powietrzne można umieścić wokół ramion, przedramion, dolnej części pleców, pośladków, ud, łydek lub stóp. Są wypełnione powietrzem przez pompę i zawory w ustalonym rytmie. Im więcej jest poduszek powietrznych, tym lepsza jakość masażu.

  • Ogrzewanie

Podgrzewany masaż ma korzystny wpływ, którego nie należy lekceważyć. Ogrzewanie łagodzi mięśnie i stymuluje regenerację. Podgrzewany masaż jest przydatny zwłaszcza dla sportowców i entuzjastów fitnessu, którzy potrzebują regeneracji po wyczerpującym treningu. Ogrzewane wałki masujące doskonale masują sztywne i obolałe mięśnie, łagodząc zmęczenie.
Niektóre maszyny zapewniają również ogrzewanie stóp.

Ogrzewany obszar zależy od rodzaju fotela do masażu. Typową funkcją jest ogrzewanie oparcia, podczas gdy niektóre modele zapewniają również ogrzewanie stóp. Ogrzewanie zapewnia promieniowanie podczerwone dalekiego zasięgu. Ciepło jest rozprowadzane przez włókno węglowe, które można podgrzać do 40 ° -50 ° C. Ta temperatura jest optymalna do rozgrzewania mięśni i łagodzenia bólu. Dzięki długości fali promieniowanie podczerwone łatwo przechodzi przez ludzkie ciało. Aktywuje komórki i stymuluje procesy metaboliczne. Ogrzewanie łydek korzystnie wpływa na kolana i pomaga stymulować krążenie krwi w nogach. Niektóre modele łączą ogrzewanie z magnetoterapią w tych obszarach ciała, aby uzyskać jeszcze bardziej efektywne wyniki.

Istnieją również fotele do masażu z oddzielną podgrzewaną poduszką do terapii termicznej. Podkładka emituje promieniowanie podczerwone, które przenika głębokie mięśnie i stymuluje w nich krążenie krwi. Dzięki takiej podkładce można złagodzić przewlekły lub ostry ból w miejscach, do których fotel do masażu nie może dotrzeć.

  • Masaż „Zero Gravity”

Niektóre modele foteli do masażu posiadają funkcję „Zero Gravity”. Niestety, nie oznacza to, że nagle zaczniesz się unosić. Funkcja ta polega na ustawieniu fotela w tak zwanej pozycji „Zero Gravity”, która symuluje rzeczywistą pozycję, w której astronauci wchodzą na orbitę. Ponieważ astronauci muszą oprzeć się nagłemu wzrostowi oporu podczas opuszczania pola grawitacyjnego Ziemi, ważne jest, aby przyjęli pozycję, która pozwoli im najlepiej radzić sobie z takim ciśnieniem. W tej pochylonej pozycji ciśnienie rozciąga się na ciało, aby mieć jak najmniejszy wpływ na kręgosłup astronauty.

Fotele do masażu z funkcją „Zero Gravity” precyzyjnie dopasowują ciało do tej pozycji. Twoje nogi będą wyżej niż serce, co pobudzi krążenie krwi i zmniejszy obrzęki. Twój kręgosłup spocznie w najbardziej naturalnej pozycji. Jednocześnie nacisk na serce zmniejszy się, a pojemność płuc wzrośnie, dzięki czemu poczujesz się maksymalnie zrelaksowany. Podnoszenie nóg powyżej serca jest również korzystne dla osób cierpiących na żylaki. Co więcej, doświadczysz najbardziej intensywnego masażu w tej pozycji, ponieważ rolki masujące dotkną twojego ciała na całej długości oparcia, a odczucie będzie bardziej intensywne.

  • Wibracje

Wibracje zapewniają mniej intensywny masaż, który stymuluje krążenie krwi i przeciwdziała zmęczeniu i bólom mięśni. Intensywność wibracji można zazwyczaj regulować. Masaż wibracyjny nie działa tak głęboko jak masaż klasyczny za pomocą rolek masujących, a zatem koncentruje się głównie na mięśniach powierzchniowych.

  • Masaż 3D

W masażu klasycznym głowice masujące z rolkami poruszają się w dwóch kierunkach - w górę i w dół oraz na boki. Podczas masażu 3D głowice masujące również poruszają się do przodu i do tyłu. Dzięki ruchom w dodatkowym kierunku masaż pleców jest znacznie głębszy, a przez to bardziej intensywny. Głębokość masażu można regulować.

  • Funkcja automatycznego wykrywania

Fotele do masażu z funkcją automatycznego wykrywania mogą skanować kontury ciała w ciągu kilku sekund i odpowiednio dostosowywać głowice do masażu. Dzięki tej bardzo użytecznej funkcji krzesło w pełni dostosuje się do wysokości i masy ciała i kieruje ruchem rolek masujących, aby uzyskać optymalny efekt na obszarach docelowych. Najważniejszą cechą tej funkcji jest wykrywanie położenia ramion i regulacja poduszek powietrznych na ramionach.

  • Odpinana tapicerka

Jeśli wybierzesz fotel do masażu z odpinaną tapicerką, otrzymasz dodatkowy sposób regulacji intensywności masażu. Im grubszy materiał między wałkami masującymi a ciałem, tym mniej intensywny efekt masażu. Jeśli właśnie zacząłeś korzystać z fotela do masażu, zaleca się, aby tapicerka była przymocowana, abyś mógł stopniowo przyzwyczaić się do masażu. Kompletnie początkujący mogą po raz pierwszy założyć koc na fotel, aby jeszcze bardziej wchłonąć efekt rolek masujących, zanim przyzwyczają się do intensywności masażu. Jeśli później zdecydujesz się na intensywniejszy masaż, możesz odłączyć tapicerkę, aby rolki masujące były bliżej mięśni.

Fotele do masażu zapewniają luksusowy masaż bezpośrednio w domu. Nie musisz umawiać się na wizytę w salonie masażu i płacić za każdy masaż osobno. Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść na fotelu, ustawić swój ulubiony rodzaj masażu i zrelaksować się, być może podczas słuchania uspokajającej muzyki. To niezwykłe urządzenie pomoże Ci złagodzić bóle mięśni po dniu spędzonym w biurze lub ciężkim treningu i stymulować krążenie krwi w kończynach. Co więcej, całe gospodarstwo domowe może z niego korzystać, dzięki czemu jednorazowa inwestycja jest tego warta.

Wciąż się wahasz z wyborem? Dowiedz się więcej o fotelach do masażu::