Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do ćwiczeń fitness?

Siłownia na wolnym powietrzu oraz wykonywanie ćwiczeń na zewnątrz staje się coraz bardziej popularną aktywnością fizyczną. Może być to rozciąganie, ćwiczenia wzmacniające mięśnie całego ciała lub nieco bardziej wymagające ćwiczenia mające na celu utratę wagi oraz poprawę ogólnej sprawności fizycznej.

Co oferują ćwiczenia na świeżym powietrzu?

Treningi na zewnątrz są doskonałą okazją do wykonywania różnych kombinacji ćwiczeń. Jest to doskonała atrakcja nie tylko dla ciała ale też dla ducha. Ćwicząć regularnie na zewnątrz zaobserwujemy znaczą poprawę samopoczucia.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu można urozmaicać licznymi akcesoriami, takimi jak: ekspandery, taśmy, piłki lekarskie, skakanki, hula hop i wiele więcej. Poniższe kategorie pomogą Państwu przekonać się do wykonywania ćwiczeń na zewnątrz!

Sprzęt do zachowywania równowagi

Balansując ciałem tak, aby zachować równowagę, wzmacniane zostają wszystkie mięśnie ciała. Ćwicząc w ten sposób szybko i efektownie spalamy kalorie i ujędrniamy całe ciało. Można wybierać spośród wielu urządzeń służących do utrzymywania równowagi. Niektóre urządzenia zawierają także cyfrowy licznik, uchwyty dla bardziej efektywnego treningu lub masujące wypustki na powierzchni urządzenia. Większość z tych urządzeń jest bardzo wytrzymała, tak, że mogą być użytkowane przez szeroką grupę ludzi.

Mata fitness

Mata do ćwiczeń znacząco wpływa na aktywność fizyczną użytkownika i jego zaangażowanie w ćwiczenia, ponieważ zapewnia dużą stabilność podczas wykonywanych ćwiczeń. Maty dostępne są w różnych kolorach i mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od przeznaczenia (ćwiczenia aerobik lub joga). Wiele z nich może być także wykorzystywane jako materac na camping, więc dokonując zakupu maty, dostajesz produkt 2 w 1. Takie maty fitness są wodoodporne i stanowią także doskonałą izolację termiczną, dlatego doskonale nadają się do stosowania w każdym sezonie.

Trampoliny fitness

Trampoliny fitness to świetna zabawa i doskonałe narzędzie do pełnego treningu całego ciała i znacznej poprawy kondycji. Można je umieścić zarówno na tarasie, w mieszkaniu jak i w ogrodzie. Skoki na trampolinie wspomagają układ limfatyczny i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Najbardziej znane ćwiczenia to te wykonywane na trampolinie z uchwytem i licznikiem, o średnicy 90-140 cm i nośności od 100 do 110 kg

Drążki

Wolnostojące, rozporowe i ścienne to najbardziej znane typy drążków, które mogą być stosowane nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz. Jest to wszechstronne narzędzie, które oferuje szeroki wachlarz ćwiczeń. Możemy dobierać także różne akcesoria i obciążenia.

Hantle

Hantle są podstawowym wyposażeniem każdego sportowca, niezależnie czy to kobiety czy mężczyzny. Hantle odznaczają się oryginalnym designem, kolorowym wzornictwem, wysokiej jakości materiałami oraz możliwością nałożenia różnego obciążenia. Można wybierać pomiędzy hantlami uniwersalnymi, do aerobiku, a także między hantlami z różnym obciążeniem. W swojej ofercie posiadamy także hantle z neoprenu w kształcie dzwonu wypełnione piaskiem. Szeroka gama produktów zapewnia zróżnicowane ćwiczenia.

Odzież kompresyjna

Wykonując trening na wolnym powietrzu, nasze ćwiczenia będą bardziej efektywne jeśli zaopatrzymy się w dobrze przylegającą odzież - odzież kompresyjną. Wpływa ona znacząco na poprawę krążenia krwi oraz na ogólną efektywność wykonywanych ćwiczeń. Ponadto pomaga wrócić do zdrowia po odbytych kontuzjach. Aby zwiększyć komfort wykonywanych ćwiczeń wybierz wygodne uciskowe koszulki, skarpety, lub getry. Możesz wybierać spośród szerokiej oferty - dla kobiet, dla mężczyzn, dla dzieci i unisex. Dodatkowo na pewno zadowoli cię fakt, że odzież kompresyjna posiada właściwości wyszczuplające

Sprzęt treningowy

Sprzęt treningowy oferuje szeroką gamę różnorodnych produktów. Służą one nie tylko do wzmacniania poszczególnych mięśni ciała, ale także do ćwiczeń rozciągających i uelastyczniających całe ciało. Mogą to być różne ćwiczenia aerobiku i gimnastyki. Ich największymi zaletami są: łatwość obsługi, niski koszt, ćwiczenia o wysokiej efektywności oraz możliwość wykonywania ćwiczeń wewnątrz, jak i na zewnątrz. Duży wybór ekspanderów, piłek gimnastycznych, piłek lekarskich, podkładek balansujących i wiele innych akcesoriów fitness zapewnia wzmocnienie poszczególnych partii całego ciała.

Monitor pracy serca, pulsometr

Monitor pracy serca jest doskonałym narzędziem do pomiaru tętna, który znacząco przyczynia się do zadowalających efektów zdrowego stylu życia. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy monitorując pracę serca, zaopatrzymy się w sporttester wbudowany w pasie piersiowym, który będzie liczył także spalone kalorie.

Trening

Trening ogólnorozwojowy to rewolucja w branży fitness. W celu zwiększenia ogólnej sprawności fizycznej łączy w sobie gimnastykę, trening siłowy oraz trening wytrzymałościowy. Nie trzeba wykonywać ćwiczeń na siłowni z obciążeniem, ponieważ mamy możliwość wykonywania ćwiczeń używając własnego ciężaru ciała. Aby zwiększyć efektywność wykonywanych ćwiczeń możemy zaopatrzyć się w kamizelki, bransoletki i inne akcesoria z obciążeniem.

Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń służące do wzmocnienia poszczególnych partii ciała to popularne akcesoria fitness. Za ich pomocą możemy wykonywać różnorodny zestaw ćwiczeń, który poprawia ogólną sprawność fizyczną, jak i zarówno samopoczucie. Taśmy do ćwiczeń odznaczają się dużą wytrzymałością (nośność nawet do 150 kg). Można je zabrać ze sobą niemalże wszędzie. Wystarczy zawiesić dany ekspander na drzewie lub na placu zabaw i zacząć wykonywać ćwiczenia. Można również zaopatrzyć się w gumowe uchwyty na ekpander, które znacząco zwiększają komfort wykonywanych ćwiczeń. Są także często stosowane przy ćwiczeniach CrossFit.

Subskrybuj newsletter
Newsletter