Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Czym jest terapia drewnem i jak może Ci pomóc?

Poznaj tajniki i dobroczynne działanie tej holistycznej techniki masażu i dowiedz się, jak najlepiej zastosować ją do swoich problemów.

Czym jest terapia drewnem i jak może Ci pomóc?
Czym jest terapia drewnem i jak może Ci pomóc?

CZYM JEST TERAPIA DREWNEM?
Szybko i łatwo!

Jest to nowoczesna technika masażu, która wykorzystuje drewniane, anatomicznie ukształtowane narzędzia do rozbijania cellulitu, wspomagania układu limfatycznego i kształtowania ciała. Powtarzające się ruchy masażu wypłukują tłuszcz, toksyny i nadmiar płynów, a przy tym wspierają dopływ krwi do mięśni i skóry.

Ta pierwotnie orientalna metoda masażu była praktykowana od wieków, ale dopiero w latach 90. XX wieku stała się popularna w południowoamerykańskiej Kolumbii, gdzie narodziła się jej współczesna nazwa.

W CZYM MOŻE POMÓC TERAPIA DREWNEM
7 uzasadnionych korzyści!

Teraz, kiedy już wiesz, czym masaż drewnem różni się od pozostałych, możesz skupić się na tym, co przyniesie Ci terapia drewnem. Należy zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie jest to tylko kwestia estetyczna. Masaż jest dobry dla Twojego ciała i skóry, a jego pozytywne działanie będzie miało wpływ także na Twój stan psychiczny.

Redukcja cellulitu
Prawidłowa technika prowadzi do utraty tkanki tłuszczowej, a tym samym do poprawy wyglądu skóry, częściowo dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.

Pobudzenie krążenia krwi
Masaż obiegnie sztywne tkanki i zapewni dopływ tlenu oraz wypłucze szkodliwe substancje.

Wspomaganie krążenia limfy
Poprzez stymulację drenażu limfatycznego z organizmu uwalniany jest nadmiar płynów, a wraz z nimi tłuszcz i szkodliwe substancje.

Modelowanie sylwetki
Powtarzające się ruchy w obszarach problemowych mogą być wykorzystane do rozbicia tłuszczu, który jest następnie wypłukiwany wraz z innymi toksynami.

Poprawa zewnętrznego wyglądu skóry
Masaż przyczynia się do uzyskania widocznie zdrowszej i gładszej powierzchni skóry.


Naturalna i nieinwazyjna metoda
Do zabiegu potrzebne są jedynie drewniane masażery i naturalne oleje. Co więcej, nie ingerujesz w organizm, tylko wspomagasz procesy, które są dla niego naturalne.

Pozytywny wpływ na stan psychiczny i łagodzenie stresu
Prawidłowe funkcjonowanie krążenia krwi i limfy wraz z rozluźnieniem mięśni przyczynia się do ogólnego odprężenia organizmu, lepszego snu, a także lepszego samopoczucia. Pozytywne rezultaty dają również poczucie pewności siebie.

NARZĘDZIA
Specjalne kształty, maksymalna skuteczność!

Wiemy już, że w terapii drewnem stosuje się wyłącznie drewniane przyrządy. Zobaczmy, jak wyglądają i na jakie partie ciała je stosować.

Przyrządy używane w masażu są wykonane tak, aby dostosować się do kształtów ciała. Jako naturalny materiał, drewno jest szeroko stosowane w tradycyjnych praktykach i wiele kultur przypisuje mu korzystne działanie. Wytrzymałość materiału jest ważna dla tego typu masażu, podobnie jak możliwość jego zastosowania bezpośrednio na skórze.

▶️ Szpatułki do masażu - Podstawowe akcesoria w terapii drewnem. Przyczyniają się do drenażu tłuszczu i eliminacji toksyn oraz pomagają w kształtowaniu i wygładzaniu skóry. Mniejsze szpatułki (lub łopatki) służą do kształtowania bardziej wrażliwych miejsc na ciele, natomiast większe celują w największe grupy mięśni. Ich nieregularny kształt dopasowuje się do krzywizn ciała, pozwalając na zaangażowanie całego ciała.

▶️ Wałki masujące - Aktywują układ limfatyczny, wspomagają krążenie krwi i przyczyniają się do usuwania komórek tłuszczowych. Istnieją różne rodzaje wałków - różnią się długością, wygięciem, ilością wypustek czy kształtem elementów obrotowych. Masażysta lub masażystka wybiera rodzaj wałka w zależności od stanu skóry i warstwy tłuszczu klienta. Zależy to również od osobistych preferencji.

▶️ Przyssawki - Stosowane są do miejscowego leczenia cellulitu oraz do modelowania talii, pośladków, ud i brzucha. Tworzą podciśnienie i dosłownie zasysają powierzchniowy tłuszcz. Wygładzają powierzchnię skóry i redukują widoczne oznaki cellulitu. Mogą również stymulować punkty akupunktury.

▶️ Dodatkowe narzędzia do masażu - Ludzkie ciało jest zróżnicowane i masowanie wszystkich problematycznych miejsc wymaga arsenału specjalistycznych narzędzi. Na szczęście wiele z nich ma kilka zastosowań.

Do miejscowej redukcji cellulitu można użyć np. grzybka do masażu lub szczotki, natomiast do wygładzenia twarzy można użyć małej szpatułki do masażu. Jako uzupełnienie masażu można włączyć do niego także przyjemny masaż stóp z wykorzystaniem podstawek z wałkami lub czteropunktowego drewnianego krzyża. Popularne są również uniwersalne rollery do masażu dłońmi.KTO POWINIEN SPRÓBOWAĆ TERAPII DREWNEM?
Czy jest to dla Ciebie odpowiednie?

⭐️ Chcesz pozbyć się cellulitu w całkowicie naturalny i nieinwazyjny sposób? Nie ma się nad czym zastanawiać! Wszystko czego potrzebujesz to drewniane narzędzia i naturalny olejek.

⭐️ Jeśli Twoje krążenie limfatyczne jest zaburzone, terapia drewnem jest idealnym sposobem na jego naprawienie. Drenaż limfatyczny jest integralną częścią tej techniki, a także ważnym elementem w ładowaniu szkodliwych substancji w organizmie.

⭐️ Szukasz alternatywnego sposobu na wyrzeźbienie i ujędrnienie ciała? Na pewno znajdziesz swój własny sposób, a dodatkowo rozluźnisz mięśnie i poprawisz krążenie krwi.

⭐️ Droga do jędrnej i gładkiej skóry również stoi przed Tobą otworem. Choć aspekt estetyczny masażu drewnem nie jest jego głównym celem, nie można pominąć jego efektu!

Powiązane kategorie

Produkty powiązane

Subskrybuj newsletter
Newsletter