Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Wykrywacze metali! Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wykrywacze metali! Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wykrywacze metali! Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wykrywacze metali zawsze były atrakcją dla wszystkich poszukiwaczy przygód i amatorów poszukiwaczy skarbów. To zdecydowanie świetny sposób na urozmaicenie pobytu na łonie natury, a nawet lepsze poznanie swojego otoczenia i jego historii. Dzięki wykrywaczom można natknąć się na wiele rzeczy – stare monety, kule, odznaki, biżuterię i tak, nawet złoto.

Jednak nauka pracy z detektorem kosztuje czas i wysiłek i nie ma jasno określonej procedury gwarantującej odzyskanie pożądanego znaleziska. Z podstawowym urządzeniem w niższej cenie można odnieść sukces równie dobrze, jak z najlepszym modelem na rynku. To zależy od doświadczenia, ustawienia funkcji, gleby, lokalizacji, ale także oczywiście od szczęścia!

Aby przybliżyć Ci tajniki poszukiwania skarbów, przygotowaliśmy podstawowy przegląd tego, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze nowego wykrywacza.

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE WYKRYWACZA

Nie pozwól sobie na ból rąk i przedramion!

Im lżejszy tym lepiej - To jasna zasada dla detektorów! W końcu musisz trzymać urządzenie w dłoni przez cały czas trwania poszukiwań, a z pewnością znajdzie to odzwierciedlenie nawet po dniu spędzonym w terenie. Ułatw sobie pracę!

Co widzisz na ekranie - Dowiedz się, co jest dla Ciebie najlepsze — prostsze liczby czy złożona grafika? W przypadku niektórych urządzeń można nawet zdjąć wyświetlacz i nosić go w dłoni!

Mieści się w plecaku? - Teleskopowa konstrukcja to zawsze plus! Zwłaszcza jeśli chcesz zabrać ze sobą wykrywacz w torbie lub plecaku, składany stelaż naprawdę ułatwi Ci podróż.

Główna część każdego detektora - To jest oczywiście cewka. Cewki są zwykle okrągłe lub owalne o różnych średnicach. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsze zwoje mają tendencję do odsłaniania mniejszych obiektów. Możesz także dostać się nimi w mniej dostępne miejsca. Większe cewki mają wtedy zwykle większy zasięg, nawet w głąb.

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE

Ustaw, czego chcesz szukać!

Każdy wykrywacz metali jest wyposażony w funkcje i programy, które pomogą Ci w poszukiwaniach reagować na ukształtowanie terenu, skład gleby i niepokojące elementy. Kolejnym ważnym elementem jest możliwość skupienia się na określonym spektrum przewodnictwa, dzięki czemu można lepiej trafić w określone cele. Oczywiście im droższe urządzenie, tym bardziej wyrafinowane funkcje oferuje. Ale każdy wykrywacz działa z podstawowymi funkcjami, takimi jak:

⚙️ IDENTYFIKACJA

Detektory rozróżniają obiekty na podstawie przewodności i odpowiednio przypisują im numery identyfikacyjne. Liczby te zwykle wahają się od 0-99, ale każdy producent ma swoją własną skalę. Cechy rozróżniające pozwalają na stłumienie identyfikatorów przedmiotów poniżej określonej wartości, a tym samym skupienie się tylko na celach o pożądanej przewodności.

Przykład: Jeśli chcesz uniknąć żelaznych przedmiotów (gwoździ, śrub, starych rur itp.), wprowadź identyfikator przewodności żelaza, aby rozróżnić, a detektor nie będzie reagował na te przedmioty.

⚙️ CZUŁOŚĆ

Czułość detektora wskazuje, jak dobrze może wykrywać materiały przewodzące z określonej odległości. Regulacja czułości jest odpowiednia na przykład podczas poruszania się w obszarach o wysokim poziomie fal elektromagnetycznych, które zakłócają sygnał detektora. Przy ustawionej wysokiej czułości mogą również wystąpić dźwięki lub fałszywe sygnały. Dlatego zaleca się, aby początkujący zaczynali od mniejszej czułości, aby z czasem nauczyli się rozpoznawać fałszywe sygnały.

Przykład: Jeśli poruszasz się wzdłuż ogrodzenia elektrycznego dla bydła, należy zmniejszyć czułość. W przeciwnym razie pole elektromagnetyczne przewodów będzie zakłócać.

⚙️ FUNKCJA ELIMINACJI

Działa na podobnej zasadzie co dyskryminacja, ale zamiast eliminować wartości poniżej pewnego poziomu, można wybrać konkretny zakres wartości ID, na który detektor nie zareaguje. Pod tym względem wyszukiwanie jest bardziej szczegółowe, ale możesz stracić wszelkie wyniki z pogranicza.

Przykład: Próbujesz skupić się na odnalezieniu metali szlachetnych lub przedmiotów żelaznych, ale aluminiowe znaleziska (folia, puszki) Cię nie interesują.

⚙️ SKŁAD GLEBY

Gdziekolwiek pójdziesz, gleba zawsze będzie zawierała pierwiastki śladowe metali i stopów. Jednak skład każdej gleby jest inny, a funkcja balansu gruntu jest po to, aby zrekompensować te wpływy i dostroić twoje poszukiwania. W droższych modelach możliwa jest praca z ustawieniami, dla pozostałych jest to zwykle ustalane przez ustawienia fabryczne.

Przykład: Jeśli poruszasz się po silnie zmineralizowanych glebach, detektor trzeba będzie dostroić tak, aby duża zawartość elementów metalowych nie zakłócała ​​sygnału urządzenia.


AKCESORIA UŁATWIAJĄCE PRACĘ

Jak znaleźć skarb!

★ Wykrywacze precyzyjne
Chociaż wykrywacze mogą doprowadzić cię do upragnionego skarbu, niestety nie identyfikują dokładnego znaleziska na centymetr. Tak więc, gdy już znajdziesz obiecujące miejsce za pomocą swojego klasycznego wykrywacza, masz dwie możliwości - zagłębić się w cały obszar wskazywany przez wykrywacz, co zajmie więcej czasu, lub kupić wykrywacz precyzyjny, za pomocą którego znacznie szybciej znajdziesz obiekt.

★ Słuchawki
Świetne akcesorium dla tych, którzy nie chcą być ostrzegani głośnym sygnałem dźwiękowym po wykryciu! Będziesz także mógł zarejestrować wszelkie łagodniejsze dźwięki, które możesz usłyszeć w terenie. Słuchawki bezprzewodowe to idealne rozwiązanie - pozbędziesz się zmartwień z kablami!

★ Akcesoria do gleby
Po udanym wykryciu pozostaje tylko jedno - zobaczyć, co faktycznie znalazłeś! Do tego nadaje się kompaktowa łopatka lub kilof. A jeśli chcesz zacząć szukać złota, z pewnością nie możesz się obejść bez sita lub plastikowych pojemników na potencjalne znaleziska.

AHOJ PRZYGODO!

Subskrybuj newsletter
Newsletter