Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Do 3x szybsze działanie wyszczuplające - platformy wibracyjne

Jak to zwykle bywa, utrwata wagi nie jest prostą sprawą. Na ćwiczenia brakuje czasu, czasami silnej woli lub wytrwałości, ale przede wszystkim często zaangażowania. Wydaje się, że wiecie o co chodzi. Skrócenie czasu wykonywanych ćwiczeń o kilkadziesiąt minut w celu uproszczenia treningu i jeszcze lepszych wyników. Wydaje się niemożliwe? Nic bardziej mylnego!

Poznajcie VibroGym!

Do 3x szybsze działanie wyszczuplające - platformy wibracyjne
Do 3x szybsze działanie wyszczuplające - platformy wibracyjne

Ćwiczenia na urządzeniu VibroGym są 3 razy bardziej skuteczne niż jakiekolwiek ćwiczenia na pozostałych urządzeniach. VibroGym to nowoczesne urządzenie do ćwiczeń, działające na zasadzie Advance Vibration Technology, co pozwala na zmaksymalizowaną stymulację pracy mięśni. Mięśnie są wprowadzane w drgania, co sprawia, że trening jest jeszcze bardziej efektywny i wydajny niż podczas wykonywania ćwiczeń na klasycznych urządzeniach.

Jeśli należysz do tych, którzy nie lubią ćwiczyć, urządzenie VibroGym będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Wykonywanie ćwiczeń na platformach wibracyjncyh jest niezwykle proste i odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, niezależnie od kondycji użytkownika.

VibroGym - co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje jest to platforma wibracyjna inSPORTline, która stymuluje pracę mięśni na zasadzie wibracji. Są one przenoszone w głąb mięśni w całym ciele. Ma to pozytywny wpływ na efektywność wykonywanych ćwiczeń. Zmiany w naszym ciele możemy zaobserwować już po krótkim czasie, wykonując ćwiczenia 3 razy w tygodniu w krótkich odstępach czasu. Ćwiczenia większają także ogólną elastyczność, sprawność fizyczną, poprawiają krążenie krwi, ale także pozwalają na zwiększenie metabolizmu i wzmocnienie układu limfatycznego. Wszystko to pomaga w redukcji masy ciała.

 

Jak ćwiczyć na urządzeniu VibroGym?

Istnieje wiele zestawów ćwiczeń, które można wykonywać na platformach wibracyjncyh. Ćwiczenia te mogą być skoncentrowane nie tylko na górnej lub dolnej partii ciała, ale także na poszczególnych grupach mięśniowych. Najczęśniej wykonywane ćwiczenia to ćwiczenia rozciągające, a także intensywne ćwiczenia wytrzymałościowe, które pomagają wzmocnić nasze ciało i uzyskać pożądaną sylwetkę. Ćwiczenia mogą być wykonywane w pozycji leżącej, siedzącej, stojącej, a także z użyciem różnych akcesoriów, takich jak piłki gimnastyczne, ekspandery, czy też klocki.

Ćwiczenia zazwyczaj trwają od 5-30 minut. Jest to jedną z głównych zalet urządzenia VibroGym. Nasi trenerzy przygotowali 4 obszerne programy treningowe. Każdy z nich zawiera około 20 ćwiczeń, w tym ćwiczenia rozciągające i wytrzymałościowe. Dzięki temu sami możemy wybrać najbardziej odpowiedni zestaw ćwiczeń:

Ponad sto ćwiczeń stworzonych dzięki pomocy naszych profesjonalnych trenerów można pobrać za darmo w formie broszury.

Jakie urządzenie VibroGym wybrać?


Przy wyborze platformy wibracyjnej należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Najważniejsze z nich to rodzaj i częstotliwość drgań, a także moc silnika, rodzaj urządzenia oraz powierzchnia drgań.

1. Typ wibracji

Rozróżniamy dwa podstawowe typy wibracji: pionowe i 3D. Pionowe wibracje działają jak sama nazwa mówi na zasadzie "w górę i w dół". Natomiast wibracje 3D są kombinacją kilku kierunków drgań. Efekt 3D sprawia, że powierzchnia płyty "nie buja", a całkowicie wibruje. Spotykają się jednocześnie wibracje 3D i pionowe. Dostępne są urządzenia, które oferują różne rodzaje wibracji.
- Dzięki drganiom 3D można wykonywać większą różnorodność ćwiczeń. Są one również dużo bardziej skuteczne. Natomiast drgania pionowe są jedynie nieznacznie mniej skuteczne, ale są dedykowane dla ludzi z nadwagą.


2. Moc silnika
Do użytku domowego wsytarcza pojedyncza platforma wibracyjna z silnikiem o mocy 200-300W. Generalnie, im większa moc silnika, tym większa możliwość osiągnięcia silniejszych wibracji. W przypadku wibracji 3D wystarczy słabsza moc silnika niż w przypadku pionowych wibracji. Jednakże pomimo tego efekt wykonywanych ćwiczeń pozostaje ten sam.
- W przypadku wibracji 3D zalecamy moc silnika 200W, a 300W w przypadku wibracji pionowych.


3. Amplituda i częstotliwość drgań
Podobnie jak w przypadku mocy silnika, istotne jest także wzięcie pod uwagę amplitudę i częstotliwość drgań. Dla pionowych wibracji amplituda drgań jest dużo wyższa. Natomiast dla wibracji 3D jest dużo niższa. Istotna jest także częstotliwość drgań. Częstotliwość drgań 3D jest także dużo mniejsza niż wibracji pionowych.
- Optymalna amplituda drgań w kierunku pionowym powinna się mieścić w przedziale 5-8 mm, 1-3 mm (drgania 3D).


4. Wielkość powierzchni wibracyjnej
Jest to niestety często pomijany parametr, który znacząco wpływa na wydajność ćwiczeń. W tym przypadku działa zasada, że im większa powierzchnia płyty wibracyjnej, tym większy komfort wykonywanych ćwiczeń.
- Minimalny wymiar powierzchni powinien być wyższy niż 60 x 60 cm. W przypadku użytkowników o większym wzroście, powinno być 70 x 70 cm.

 

Podsumowując najważniejsze fakty o VibroGym:

 
  • Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie, ogólną elastyczność ciała i sprawność fizyczną
  • Podczas ćwiczeń na VibroGym, zostają w minimalnym stopniu obciążone stawy kolan
  • Ćwiczenia na VybroGym poprawiają krążenie krwi, zwiększają metabolizm i wzmacniają układ limfatyczny
  • Ćwiczenia na VybroGym wspomagają utratę masy ciała i redukują cellulit
  • Zapobiega także osteoporozie
  • Zaledwie 15-20 minut ćwiczeń 3 razy w tygodniu likwiduje cellulit
  • 3 razy zwiększona efektywność ćwiczeń
  • Większa wydajność ćwiczeń w porównaniu z tradycyjnymi ćwiczeniami
  • Leczy bóle stawów
  • Wzamcnia mięśnia i ujędrnia ciało
Subskrybuj newsletter
Newsletter