Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać dziecięce łyżworolki?

Jak wybrać dziecięce łyżworolki?
Jak wybrać dziecięce łyżworolki?

Wrotkarstwo jest tradycyjnie popularnym sportem w naszym kraju, który uprawiają całe rodziny i słuszne jest, aby jak najwcześniej zachęcić do niego swoich najmłodszych członków.

Zawsze, gdy wybierasz rolki dziecięcełyżworolki, łyżwy lub uniwersalne 2 w 1 – zawsze stawiaj na jakość jako priorytet. Wybierz solidny but z wyściółką i regulowaną długością, aby rolki dziecka dobrze pasowały, a dziecko lubiło uprawiać sport. Jeśli wahasz się, jak wybrać odpowiedni rozmiar rolek, zmierz stopę dziecka, a eksperci obsługi klienta dobiorą dla Ciebie optymalny model. Na rynku dostępnych jest wiele typów rolek dla chłopców i dziewczynek, a na pewno zachwycisz swoje dziecko, jeśli pozwolisz mu wybrać wzór i kolor.

Do łyżew/rolek i innego sprzętu sportowego nie zapomnij kupić ochraniaczy i kasku, które znacznie poprawią bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas zabawy. .

Rolki dziecięce

Wielu rodziców pyta, kiedy zacząć jeździć na rolkach. Według trenerów właściwy czas to 6-10 lat. Jeśli jednak Twoje dziecko jest sprawne i kupisz mu dobre rolki, może je opanować już w wieku 3 lat.

Rolki dziecięce (dla początkujących) należą do kategorii fitness, są wolniejsze i mają mniejsze kółka (do 70 mm). Koła różnią się również twardością. Prawdą jest, że bardziej miękkie koła są wolniejsze i lepiej trzymają się w zakrętach. Zaletą rolek dziecięcych jest możliwość regulacji rozmiaru w zakresie 3-4 cyfr (rozsuwany czubek lub pięta).

Starsze dzieci mogą również korzystać z rolek slalomowych (freeskate, urban, freestyle), które świetnie się sterują, mają krótką szynę, sztywny but i twardsze kółka (76-80 mm). Zwolennicy trików docenią rolki agresywne - bardzo wytrzymałe, przeznaczone do skoków i innych akrobacji w skateparku, z małymi stabilnymi kółkami (50-60 mm).

Rozważ w zależności od intensywności i stylu jazdy na rolkach:

  • materiały używane do produkcji obuwia (tworzywa sztuczne, tekstylia)
  • stelaż (aluminium, metal, plastik)
  • typ łożysk i rozmiar kół

Doskonałym wyborem jest zakup rolek 2w1 – kombinacji łyżworolek i łyżew specjalnie dla dzieci.

Łyżwy dziecięce

Łyżwiarstwo figurowe czy hokejowe to niezwykle popularne sporty olimpijskie, które mają wielu zwolenników na każdej powierzchni lodu. Musimy jednak dobrze pokierować i przede wszystkim dobrze wyposażyć dzieci od najmłodszych lat.

Dla najmłodszych wybierz łyżwy saneczkowe - zimowe łyżwy dziecięce wyposażone w dwa rzędy ostrzy. Po nich idą tradycyjne łyżwy, raczej lżejsze. Większość łyżew dla dzieci ma regulowany rozmiar, dzięki czemu mogą być używane przez 3-4 lata. But łyżwy powinien być nieco większy niż stopa dziecka.

W praktyce, regulowane, sznurowane łyżwy sprawdziły się, ponieważ lepiej trzymają stopę niż łyżwy z paskiem. Wystarczą do jazdy rekreacyjnej, ale dla entuzjastów lub małych hokeistów wybierz łyżwy hokejowe dla dzieci ze wzmocnioną końcówką.

Każdą łyżwę należy naostrzyć przed pierwszym użyciem i wielokrotnie przymierzać buty, aby dobrze pasowały i nie wywierały nacisku na stopę dziecka. Doskonałym wyborem jest zakup łyżew 2w1 - kombinacji łyżew i łyżworolek.

Uniwersalne łyżworolki dziecięce 2 w 1

Obecnie łyżwy uniwersalne, praktyczne dla dzieci i dorosłych, są poszukiwane do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej. W wersji zimowej posiadają na podwoziu stalową płozę, a w wersji letniej posiadają koła. W tym celu są wyposażone w system regulacji rozmiaru, który można łatwo kontrolować za pomocą przycisku.

Kupujesz więc dziecku tylko jedne rolki/łyżwy na kilka lat, a sezonowo wymieniasz tylko płozę na kółka i odwrotnie. Udowodniono, że nawet mniej doświadczeni użytkownicy systemu poradzą sobie z tym bez problemu.

Wybierając rolki 2 w 1, weź pod uwagę ogólną jakość, a w przypadku dorosłego użytkownika również nośność, która może wynosić 70, 80 lub 100 kg.

5 głównych zalet rolek 2w1:

uniwersalność – proste użytkowanie latem i zimą, niewielkie wymagania dotyczące przechowywania
regulowany rozmiar - praktyczny dla szybko rosnącej stopy dziecka
oszczędności finansowe – w porównaniu do oddzielnego kupowania łyżew i rolek
łatwe zakładanie i zdejmowanie – poradzi sobie nawet małe dziecko
wzmocniona rama do jazdy na rolkach - dla większego bezpieczeństwa

Rolki 2 w 1 należą do sprzętu sportowego, który naprawdę się opłaca. "Rosną" wraz z dzieckiem, służą mu od wiosny do zimy, przynoszą wiele radości oraz poprawiają jego kondycję i umiejętności. Są również idealnym prezentem dla dziecka – o każdej porze roku.

Więc spiesz się na asfalt lub lód ze wspaniałymi nowymi łyżworolkami/łyżwami!


Powiązane artykuły

Zapisz się do newslettera
Newsletter