Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Do 3 razy szybszy efekt odchudzania - to są maszyny VibroGym.

Jak to zwykle bywa, redukcja masy ciała często nie jest rozrywką. Nie ma czasu na ćwiczenia, czasem brak woli lub wytrwałości, ale przede wszystkim brak determinacji. Myślisz, że znasz siebie? Co powiesz na skrócenie czasu ćwiczeń o kilkadziesiąt minut, uproszczenie ćwiczeń i wciąż osiąganie lepszych wyników? Czy to nie jest możliwe? Poznaj maszyny do masażu wibracyjnego inSPORTline VibroGym, które pomagają w odchudzaniu się.

Do 3 razy szybszy efekt odchudzania - to są maszyny VibroGym.
Do 3 razy szybszy efekt odchudzania - to są maszyny VibroGym.

Ćwiczenia na VibroGym są do 3 razy bardziej skuteczne niż jakikolwiek inny trening na urządzeniach fitness. Nowoczesne urządzenia fitness VibroGym działają na zasadzie Advance Vibration Technology, która pozwala na maksymalne przenoszenie wibracji na mięśnie. Mięśnie zmuszone są do odruchowego kurczenia się, a zatem ćwiczenia są o wiele bardziej wydajne niż na konwencjonalnych maszynach.
Jeśli jesteś jednym z tych, którzy nie lubią ćwiczeń lub nie mają czasu na ćwiczenia, VibroGym będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Ćwiczenia na wibracyjnych urządzeniach fitness są łatwe, odpowiednie dla każdej kategorii wiekowej i kondycji.

Co to jest  VibroGym?


Jak sama nazwa wskazuje, są to maszyny do masażu wibracyjnego inSPORTline, które działają na zasadzie wibracji. Są one przenoszone głęboko w mięśnie w całym ciele, które się odruchowo kurczą, co ma pozytywny wpływ na efektywność ćwiczeń. Zauważysz zmiany w swojej sylwetce, nawet jeśli ćwiczysz tylko trzy razy w tygodniu w krótkich odstępach czasu. Ćwiczenia zwiększają również ogólną elastyczność, zwinność, poprawiają krążenie krwi, ale także pozwalają poprawić i wzmocnić metabolizm i układ limfatyczny. Wszystko to pomaga w redukcji wagi.

 

Jak ćwiczyć na VibroGym?


Istnieje kilka grup ćwiczeń, które można wykonywać na platformach wibracyjnych. Ćwiczenia mogą koncentrować się na górnej lub dolnej części ciała, ale także na poszczególnych partiach mięśniĆwiczenia rozgrzewające (odpowiednie do rozgrzewki), ćwiczenia rozciągające lub bardziej wymagające ćwiczenia siłowe są najczęściej stosowane w celu wzmocnienia ciała i ukształtowania sylwetki. Ćwiczenia można wykonywać podczas leżenia, siedzenia, wstawania, ale także przy użyciu innych pomocy, takich jak piłki gimnastyczne, ekspandery lub maty.

Ćwiczenie zwykle zajmuje około 5 - 30 minut, co jest jedną z głównych zalet maszyn VibroGym. Nasi trenerzy przygotowali 4 świetne programy na zamówienie, w których każdy program zawiera około 20 ćwiczeń, w tym rozciąganie i regenerację. Możesz zobaczyć poszczególne ćwiczenia i wybrać te, które najbardziej Ci odpowiadają:


Schudnij - polecane dla kobiet

Jest to specjalne ćwiczenie dla skutecznego odchudzania na VibroGym. Ćwiczenia koncentrują się głównie na problematycznych częściach kończyn dolnych i tułowia.Ujędrnij ciało

Jest to ćwiczenie na skuteczne wzmocnienie osłabionych grup mięśni na VibroGym. Zalecamy trening głównie mężczyznom.


Stwórz super sylwetkę - polecane dla kobiet

Jest to ćwiczenie na skuteczne wzmocnienie osłabionych grup mięśni na VibroGym. Ćwiczenia koncentrują się na wzmocnieniu dna miednicy.Relaks i rozluźnienie

Jest to specjalne ćwiczenie rozciągające i relaksujące w celu zmniejszenia stresu i zmęczenia.
 

Jakie urządzenie VibroGym kupić?


Wybierając platformę wibracyjną, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Najważniejsze z nich to rodzaj wibracji, moc silnika, wielkość amplitudy, częstotliwość wibracji i wielkość obszaru masażu wibracyjnego. W oparciu o te parametry każdy z was z pewnością wybierze VibroGym. 

1. Rodzaj wibracji
Rozróżniamy 2 podstawowe typy wibracji, mianowicie pionowe i 3D. Drgania pionowe działają na zasadzie tzw. huśtawki, tzn. boki poruszają się w górę i w dół. Wibracja zwana 3D jest kombinacją kilku kierunków wibracji, które tworzą tak zwany efekt 3D, płyta nie kołysze się, ale całkowicie wibruje. Możemy również spotkać połączone wibracje, które są kombinacją wibracji 3D i pionowej. W rezultacie powierzchnia 3D dodatkowo wibruje. Idealnym wyborem są maszyny, które oferują możliwość wyboru wielu wibracji.   - Dzięki wibracjom 3D można wykonywać większą różnorodność ćwiczeń, a ćwiczenia są bardziej wydajne. Z drugiej strony wibracje pionowe są nieco mniej skuteczne, ale bardziej odpowiednie dla osób z nadwagą. 


2. Moc silnika
Do użytku domowego wystarczy pojedyncza platforma wibracyjna z silnikiem o mocy pomiędzy 200 - 300W. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa moc silnika, tym silniejsze wibracje. Jednocześnie do wibracji 3D wystarcza słabszy silnik niż dla wibracji pionowych. Efekt ćwiczenia zostanie jednak zachowany.
- W przypadku wibracji 3D zalecamy moc silnika od 200 W, dla wibracji pionowych od 300 W. 


3. Amplituda i częstotliwość drgań
Podobnie jak w przypadku mocy silnika, amplituda i częstotliwość drgań mają również zastosowanie dla różnych rodzajów drgań. W przypadku drgań pionowych amplituda jest znacznie większa ze względu na widoczny ruch „huśtawki”. W przypadku wibracji 3D wystarczająca jest mniejsza amplituda, ponieważ płyta wibruje na całym obwodzie. To samo dotyczy częstotliwości wibracji, gdzie wibracja 3D występuje rzadziej niż wibracja pionowa.
- Optymalna amplituda drgań pionowych powinna mieścić się w zakresie 5-8 mm, dla wibracji 3D powinna mieścić się w zakresie 1-3 mm. To samo dotyczy zakresu, im większa rozpiętość, tym większa możliwość regulacji. 


4. Rozmiar powierzchni wibrującej
Jest to często zaniedbany parametr, który może dość wpłynąć na ćwiczenie. Tutaj także reguła jest taka, że im większy obszar, tym bardziej komfortowe ćwiczenie i tym więcej ćwiczeń można wykonać.
- Minimalna wielkość obszaru powinna wynosić około 60 x 60 cm. W lepszym przypadku i dla osób wyższych 70 x 70 cm.

  Najważniejsze fakty o VibroGym:
 
  • Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zwiększają ogólną elastyczność i kondycję
  • Podczas ćwiczeń na VibroGym mięśnie i stawy są minimalnie obciążone
  • Ćwiczenia na VibroGym poprawiają krążenie krwi oraz wzmacniają metabolizm i układ limfatyczny
  • Ćwicząc na VibroGyms, tracisz wagę i redukujesz cellulit
  • Działa również w celu zapobiegania osteoporozie
  • Wystarczy 15-20 minut 3 razy w tygodniu
  • Zmniejsza cellulit
  • 3x bardziej skuteczne niż normalne ćwiczenia
  • Pomaga przeciw bólowi stawów
  • Ujędrnia mięśnie i skórę
Zapisz się do newslettera
Newsletter