Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać bieliznę kompresyjną?

Jak wybrać bieliznę kompresyjną?
Jak wybrać bieliznę kompresyjną?

Chcesz kupić bieliznę lub odzież kompresyjną? I nie wiesz, co wybrać? A może po prostu chcesz wiedzieć, jak działa odzież kompresyjna? Przeczytaj nasz przewodnik, który pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania. 

Bieliznę kompresyjną ze względu na przeznaczenie można podzielić na dwie kategorie: bieliznę kompresyjną do celów sportowych i bieliznę kompresyjną do odchudzania.

Bielizna uciskowa do celów sportowych

Odzież kompresyjna to specjalna odzież, którą zwykle nosi się podczas i po zajęciach sportowych. Najczęściej występuje w postaci szortów, spodni, koszulek, skarpetek, nogawek czy bielizny. Zazwyczaj tego typu odzież szyta jest ze specjalnego, niezwykle elastycznego materiału.

Główne zalety odzieży kompresyjnej to zdolność do utrzymywania ciepła mięśni, co zmniejsza napięcie i zmęczenie mięśni. Kolejną niepodważalną zaletą odzieży kompresyjnej jest zdolność odprowadzania potu z ciała. Dzięki temu skóra dłużej pozostaje sucha i nie powoduje niepożądanych podrażnień. Wykazano również, że odzież uciskowa zwiększa wydajność sportową. Wśród mężczyzn bielizna kompresyjna stała się popularnym dodatkiem sportowym ze względu na jej zdolność do utrzymywania męskich narządów płciowych w stabilnej pozycji.

Istnieje wiele rodzajów odzieży uciskowej z funkcją kompresji, takich jak koszulki uciskowe, skarpety uciskowe, nogawki uciskowe i spodnie uciskowe. Ostatnio odzież kompresyjna staje się coraz bardziej popularna.

Główne zalety kompresyjnej bielizny sportowej:

 • poprawa wydajności mięśni, a tym samym poprawa wyników sportowych
 • redukcja ruchu i wibracji mięśni
 • zmniejszenie ryzyka kontuzji mięśni podczas uprawiania sportu
 • utrzymywanie temperatury ciała
 • odprowadzanie wilgoci z dala od ciała
 • skrócenie czasu regeneracji mięśni
 • zmniejszenie bolesności mięśni podczas regeneracji po treningu
 • skutecznie przeciwdziała obrzękom kończyn spowodowanym np. długim siedzeniem
 • umożliwia zwiększenie długości sesji treningowych i obciążenia treningowego

Wyszczuplające właściwości bielizny uciskowej

Wyszczuplający cel kompresji przyspiesza odpływ limfy i krwi. Zmniejsza to gromadzenie się tych płynów w przestrzeniach międzykomórkowych i naczyniach krwionośnych, wspomaga transport tłuszczów i ułatwia usuwanie metabolitów z tkanki podskórnej. Bielizna uciskowa jest ważnym elementem profilaktyki i leczenia wszelkiego rodzaju obrzęków hiperosmolarnych oraz otyłości gynoidalnej (szczególnie u kobiet o gruszkowatej sylwetce) czy cellulitu. Posiada również unikalny krój i sposób szycia, który wspomaga odpływ limfy w kierunku fizjologicznym. 

Efekty sprzyjające odchudzaniu (otyłość, cellulit):

 • pomagają aktywować układ żylno-limfatyczny
 • tworzą głównie sylwetkę gruszkowatą
 • wspomagają usuwanie tłuszczu z problematycznych partii ciała
 • pomagają zwalczać otyłość
 • działają przeciw cellulitowi
 • wygładzają skórę i zapobiegają jej wiotczeniu
 • utrzymują osiągnięty efekt

Zasada działania bielizny kompresyjnej:

Odzież kompresyjna działa na sprawdzonej zasadzie, gdzie wykorzystujemy specjalnie opracowany materiał, aby zastosować precyzyjną kompresję na daną część ciała. To zawsze stymuluje aktywność i przyspiesza krążenie krwi. W ten sposób większa ilość tlenu dociera do mniejszych mięśni i tym samym poprawia wydolność mięśni i skraca czas regeneracji mięśni.

Podczas ćwiczeń w mięśniach wytwarzany jest kwas mlekowy, co powoduje ogólne zmęczenie i bolesność mięśni. Dzięki wsparciu krążenia krwi odzieżą uciskową ułatwione jest usuwanie kwasu mlekowego i toksyn, co w efekcie pomaga w regeneracji po kontuzjach i po aktywności fizycznej. Cała zasada jest znana i z powodzeniem stosowana w ochronie zdrowia od wielu lat. Producenci odzieży sportowej zdali sobie sprawę z jej zalet dla regeneracji mięśni, po czym powstała seria specjalnej odzieży kompresyjnej.


Możesz być zainteresowany:
Zapisz się do newslettera
Newsletter