Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Dlaczego warto używać kasku rowerowego?

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym w Polsce nie ma obowiązku noszenia kasku podczas jazdy na rowerze. Niemniej, jak pokazują statystyki, 9 na 10 osób, które zginęły na rowerach nie nosiło kasków. Oczywiście sam kask nie zapobiegnie wypadkowi, ale może znacznie złagodzić jego skutki we wrażliwym obszarze głowy - szczególnie wstrząśnienie mózgu, stłuczenie, złamanie kości czaszki, które na prawdę mogą zagrażać życiu.
Argumentem przeciwko zakupowi kasku wydaje się być bezpieczny styl jazdy - chociaż możesz jeździć bezpiecznie i odpowiedzialnie, pozostali użytkownicy dróg mogą nie być tak rozważni. Kolizja z samochodem zawsze kończy się gorzej dla rowerzysty.
Być może jeździsz na krótkich odcinkach i rzadko - psychologowie są zgodni - nie masz doświadczenia, opracowanych technik upadku a także masz mniejszą koncentrację, więc zwiększa się ryzyko wypadku.
W końcu ktoś może zargumentować, że kask go obciąża i poci sie pod nim. Nowoczesne kaski są zaprojektowane, aby rozwiązac te problemy! Odpowiednio dopasowany kask idealnie przylega do głowy, jest lekki i dzięki otworom wentylacyjnym wiatr odpowiednio go przenika.
Subskrybuj newsletter
Newsletter