Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Jak wybrać ekspander?

Ekspandery to uniwersalne i niedrogie akcesoria trenningowe do wzmacniania i rozciągania mięśni w domu, na siłowni, na świeżym powietrzu lub podczas ćwiczeń pilates lub jogi. Istnieje szeroka gama ekspanderów, więc doradzimy Ci, który wybrać.

W jaki sposób ekspandery pomogą Ci w treningu?

Ekspandery pomogą Ci skutecznie wzmocnić całe ciało - mięśnie pleców, mięśnie wokół stawów, a także duże grupy mięśni. Mogą być równiez stosowane do rozciągania lub rehabilitacji. 
Te proste, ale skuteczne akcesoria zawsze pomogą Ci poprawić kondycję, niezależnie od wieku. Ekspandery są używane przez nastolatków, profesjonalnych sportowców, osoby pracujące przy biurku, a nawet seniorów. Dzięki ekspanderom, kazde ćwiczenie jest znacznie przyjemniejsze.

Główne zalety ćwiczeń z ekspanderami

Ekspandery mogą zastępić hantle i niektóre urządzenia fitness. Są lekkie, kompaktowe, tanie i przede wszystkim bezpieczne. Możesz mieć w domu szereg ekspanderów i używać ich zamiennie według własnego uznania. W ten sposób Twój trening będzie bardziej zróżnicowany i osiągniesz lepsze wyniki.

Podstawowe typy ekspanderów i boosterów

Ekspandery gumowe

Najczęściej stosowane są ekspandery gumowe. Różnią się kształtem, wytrzymałością, elastycznością i stylem chwytania - mogą być bez uchwytu lub z uchwytem.
Zainspiruj się 6 wariantami gumowych ekspanderów:
  1. popularny regulowany gumowy ekspander ma 3 gumowe linki, 7 różnych ustawień oporu (od 4,5 do 20,3 kg), a także pokrywę ułatwiającą obsługę i przechowywanie. Jest idealny do wzmacniania ramion, barków, klatki piersiowej i pleców. 2 miękkie uchwyty można łatwo połączyć z linkami. Jak mówi jeden z naszyh klienktów: Prawdopodobnie możesz w ten sposób ćwiczyć dowolną część ciała. Musisz być tylko pomysłowy.
  2. Innym popularnym ekspanderem jest opaska silikonowa o długości 70 cm i szerokości 15 cm. Możesz używać go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, aby ćwiczyć głównie nogi i ręce. Opór opaski jest oznaczony kolorem.
  3. Duży wybór obejmuje kategoria pasy gumowe. Te sztywne ekspandery są idealne do ćwiczenia wyciskania na ławce, martwych ciągów i przysiadów. Służą do wzmocnienia i skutecznego rozciągania. Ciągłe napinanie i rozluźnianie pasa zwiększa lub zmniejsza oprór, co pomaga w korygowaniu zaburzeń koordynacji mięśni lub rehabilitacji po urazie. Poszczególne pasy różnią sie szerokością i są odporne na pot i wilgoć.
  4. Specjalny gumowy ekspander dla miłośników jogi, jogi siłowej i pilatesu podzielony jest na 8 części, z których każda stopniowo zwiększa opór. Dostępnych jest 14 rodzajów ćwiczeń.
  5. Booster z gumy silikonowej został zaprojektowany specjalnie do rozciągania przed i po treningu. Rozgrzewając mięśnie, ograniczy wszelkie urazy. Rózne kolory ekspandera określaja stopień oporu. 
  6. Gumowe ekspandery można kupić z karabińczykiem do mocowania lub na zmówienie (cena za 1 m), czy to w postaci paska czy rurki. Można je kupic z uchwytami dla bardziej komfortowych ćwiczeń.

Ekspander do jogi

Specjalna opaska do jogi wykonana z akrylu ma plastikowa klamrę do regulacji długości. Pomoże Ci w trudniejszych pozycjach ćwiczeń - na przykład dotykaniu palców stóp. Bawełniana opaska do jogi nadaje się do rozciągania asan i może być używana nawet do ćwiczeń pilates.

Booster sprężynowy

Klasyczny ekspander sprężynowy z 5 stalowymi sprężynami do regulacji oporu do ćwiczeń mięśni bicepsów i klatki piersiowej. Old-schoolowe akcesoria treningowe znów zyskuja popularność. Nie dziwi to, ponieważ były testowane przez pokolenia. 

Opaski do ćwiczeń

Opaski moga pomóc w walce z nadwagą, gdy chcesz ćwiczyć w zaciszu własnego domu. Mozna je łatwo zainstalowac w ramie drzwi. Zestaw zawiera 2 opaski na nogi i 2 opaski na ręce. Każda para pasków jest połączona z kołem pasowym, które pozwala ćwiczyć jedną część ciała przy użyciu ciężaru drugiej, tj. przy użyciu ciężaru nóg do ćwiczenia ramion i odwrotnie.

Inne ekspandery i boostery

Inne akcesoria oparte na oporze obejmują wielofunkcyjne koło pasowe z uchwytem bezpieczeństwa i 3 możliwymi regulacjami oporu, pierścień tonujący lub linę oporową do uprawiania sportów wymagających mocnych mięsni brzucha. Lekki i składany drążek do ćwiczeń z wytrzymałymi gumowymi uchwytami pomoże trenować całe ciało. Możesz równiez wybrać zestaw 3 gumowych pasków oporowych lub wielobarwny zestaw Morpo.

 

Zestaw fitness z ekspanderami

Praktyczny zestaw fitness do poprawy kondycji fizycznej przeznaczony do używania wewnątrz i na zewnątzr pomieszczeń zawiera dwa ekspandery, dwa boostery, skakankę i torbę z zamkiem błyskawicznym i uchwytem.

Wybierz ekspander weług własnego upodobania

Dzięki ekspanderom i innym wzmacniaczom mięsni możesz wzmosnić całe swoje ciało i poprawić kondycję. Można je stosować w domu, w ogrodzie, w parku, na siłowni lub gdziekolwiek indziej.
Jak widać, wybór jest ogromny. Jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiedni ekspander nie tylko dla siebie, ale także dla przyjaciół i rodziny, może jako prezent. W dzisiejszych czasach ekspander z pewnością będzie bardziej doceniony niż para kapci. :-)

 

Zapisz się do newslettera
Newsletter