Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Dlaczego warto uprawiać Nordic Walking?

Jaka jest magia Nordic Walking? Dlaczego Nordic Walking jest o wiele bardziej wydajny niż zwykłe spacery? Czy Nording Walking jest lepszy niż jogging?

Podczas Nordic Walking angażujesz więcej mięśni, spalasz więcej kalorii.

W Nordic Walking używasz 90% swoich mięśni. Podczas normalnego chodzenia używasz kończyn dolnych i częściowo tółowia. Główną różnicą jest to, że w Nordic Walking używasz rąk do wprawienia w ruch praktycznie całej górnej części ciała. Ponadto odchylenie bioder do przodu automatycznie zwiększa długość kroku i zwiększa prędkość marszu. Podczas regularnego chodzenia spalasz od 190 do 240 kilokalorii na godzinę, natomiast uprawiając Nordic Walking możesz spalić ponad 300 kilokalorii w tym samym czasie. Najważniejszym aspektem chodzenia nie jest jednak liczba spalonych kalorii na godzinę, ale regularność ćwiczeń. Podczas krótkiego spaceru bez kijków nie ma efektu aerobowego. Zasadniczo podczas zwykłego spaceru nie zaczniesz ciężko oddychać.

Nordic Walking jest zdrowy

Nordic Walking ma wiele zalet dla Twojego zdrowia:
  • Podczas Nordic Walking do 30% obciążenia nóg przenosi się na górną część ciała. Zmniejszenie nacisku na nogi jest znaczące, szczególnie dla osób z nadwagą. Używanie kijków podczas chodzenia zmniejsza nacisk wywierany na biodra, kolana i kostki. Dzięki temu nawet osoby z problemami ze stawami mogą ćwiczyć Nordic Walking. Właśnie dlatego taka aktywność jest często stosowana jako metoda rehabilitacji lub nawet leczenia.
  • Nordic Walking wzmacnia mięśnie pleców, szyi i ramion, korygując postawę. To łagodzi ból pleców.
  • Zaangażowanie górnej połowy ciała zwiększa częstość akcji serca, poprawia regularność bicia serca i stymuluje krążenie krwi.
  • Ciągłe naprężanie i rozluźnianie mięśni ramion i barków poprawi krążenie krwi w górnej części ciała.
  • Dzięki podparciu ramion istnieje mniejsze ryzyko obrażeń, utraty równowagi, zwichnięcia lub upadku.
  • Wskazówka: kije do Nordic Walking.

 

 

Zapisz się do newslettera
Newsletter