Do strony głównej

Produkty w porównywarce

Co to jest Nordic Walking?

Fenomen Nordic Walkingu rozrasta się z roku na rok. W ostatnich latach znalazł uznanie wśród ludzi młodych i starszych. Nordic Walking stał się bardzo popularny, chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zwykłe chodzenie. Kwestia Nordic Walkingu jest dość obszerna. Dlatego przybliżymy Państwu ten temat, opowiemy skąd Nordic Walking do nas przybył oraz czym różni się od trekkingu.
 

Co to jest Nordic Walking?
Co to jest Nordic Walking?
 

Nordic Walking inaczej chodzenie z kijkami

Nordic Walking - specjalna forma chodzenia z kijkami. Całość polega na umiejętnym odpychaniu się od podłoża i angażowaniu poszczególnych partii ciała. Wydaje się to prostą aktywnością fizyczną, ale wymaga pewnych nabytych umiejętności. Jest to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilkogramów oraz zachowaniu dobrej kondycji. Spędzisz też w ten sposób wspaniały czas wraz ze znajomymi i najbliższymi. Nordic Walking można praktykować przez cały rok, niezależnie od wieku i niemalże wszędzie.

Gdzie można praktykować Nordic Walking?

Nordic Walking to młoda dyscyplina sportowa, która powstała w latach osiemdziesiątych w Finlandii. Powstała z myślą o alternatywie dla narciarstwa biegowego. Rozprzestrzeniła się najpierw w Skandynawii (stąd  Nordic Walking), a następnie wiele krajów Europy doceniło prostotę tej aktywności fizycznej.

Nordic Walking - dla kogo?

Przez wzgląd na swoją prostotę i efektywność ćwiczeń, Nordic Walking, jako jeden z niewielu sportów jest odpowiedni niemalże dla każdego, niezależnie od wieku. Mogą ćwiczyć dzieci, ludzie starsi, otyli, ludzie prowadzący siedzący tryb życia, a także ci, którzy ulegli kontuzjom.

Dlaczego warto praktykować Nordic Walking?

Chodzenie jest alfą i omegą każdego sportu. Podczas chodzenia z kijkami, spalicie do 40% więcej kalorii niż podczas normalnego chodzenia.

Podczas chodzenia z kijkami przy użyciu odpowiedniej techniki, możemy zwielokrotnić efekty klasycznego spaceru. Właściwy ruch ramion i nóg łączy użycie aż 600 mięśni, czyli 90% mięśni naszego ciała. Aby zmaksymalizować efektywność ćwiczeń należy utrzymywać tętno na odpowiednim poziomie, przy którym czujesz się swobodnie. Podczas takiego ruchu spala się 400 kalorii na godzinę.
 

Inne:

Subskrybuj newsletter
Newsletter