Strona główna > Potrzebujesz rady? > 5 zalet, które oferuje fotel do masażu

5 zalet, które oferuje fotel do masażu

Siedzisz codzinnie przy komputerze lub nieustannie piszesz na klawiaturze? Jeżeli tak to pozycja, w której długotrwale siedzisz i trzymasz szyję, głowę oraz całe ciało, może mieć przykre konsekwencje dla stanu twoich mięśni pleców i karku. Te wspólne postawy ciała i powtarzające się ruchy często powodują ból w ciele, zwłaszcza jeśli nie ćwiczysz regularnie.
Fotele do masażu działają głównie na górne części ciała, które najbardziej są narażone na ból wśród osób prowadzących siedzący tryb życia. Korzystanie z fotelu do masażu w domu przynosi wiele korzyści. Najważniejsze są zestawione w poniższej liście:

Dostępność

Większość ludzi nie ma dostępu do salonów masażu i podobnych udogodnień. Nawet wtedy bardzo niewielu ludzi może sobie pozwolić na codzienny masaż. Fotel do masażu stanowi zatem idealną alternatywę, która zawsze będzie oddalona tylko o kilka kroków. Chociaż fotel do masażu jest stosunkowo dużą jednorazową inwestycją, w dłuższej perspektywie z pewnością zaoszczędzisz pieniądze. A wszyscy członkowie twojego gospodarstwa domowego będą mogli cieszyć się relaksującym masażem praktycznie w dowolnym momencie.

Prawidłowa postawa

Fotel do masażu pomoże rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. W rezultacie poprawi się Twoja ogólna sprawność. Często zdarza się, że ludzie napinają inne mięśnie, starając się złagodzić ból. Prowadzi to do przeciążenia innych mięśni w okolicy i nieprawidłowej postawy. Masaż pomoże Ci pozbyć się bólu i odciążyć mięśnie, abyś mógł ponownie przyjąć prawidłową postawę. Fotel do masażu przywróci kręgosłup do naturalnej pozycji, odciążając nerwy. Jeśli odchylisz oparcie do pozycji poziomej, całe plecy będą podparte, zmniejszając w ten sposób nacisk na kręgosłup.

Odprężenie

Masaż relaksuje i zapewnia odprężenie. Stres nie wpływa tylko na stan psychiczny osoby, ale także na jej zdrowie fizyczne. Może objawiać się na różne sposoby, na przykład przez bezsenność, brak apetytu lub wysokie ciśnienie krwi. Pozbywając się stresu obniżasz poziom kortyzolu we krwi, co pomaga stabilizować ciśnienie krwi.

Poprawa krążenia krwi

Masaż pobudza krążenie krwi w mięśniach, przyspieszając regenerację po treningu lub intensywnej aktywności fizycznej. Krew rozprowadza tlen i składniki odżywcze do komórek i narządów w organizmie i jednocześnie usuwa toksyny. Sztywne i napięte mięśnie mogą zapobiegać optymalnemu przepływowi krwi. Ale gdy mięśnie się rozluźnią, przepływ krwi powróci do normy.

Produkcja endorfin

Masaże stymulują również produkcję endorfin. Endorfiny są neuroprzekaźnikami, które pomagają zmniejszyć ból i stres. Wywołują uczucie zadowolenia i stymulują układ odpornościowy. Badania wykazały, że endorfiny są również uwalniane podczas masażu.

Dodatkowe informacje: