Strona główna > Potrzebujesz rady? > Nie wiesz, jak ustawić programy i funkcje fotela do masażu? Pomożemy Ci.

Nie wiesz, jak ustawić programy i funkcje fotela do masażu? Pomożemy Ci.

Programy i funkcje fotela do masażu różnią się w zależności od modelu. Przed zakupem konkretnego modelu należy dokładnie przeczytać opis funkcji produktu i upewnić się, że te funkcje spełniają wszystkie wymagania. Wszystkie nasze fotele do masażu mają do dyspozycji masaż dostosowany przez użytkownika. Jednak niektóre funkcje produktów są ograniczone. Zawsze znajdziesz listę dostępnych programów w załączonym podręczniku lub w pełnym opisie produktu w naszym sklepie internetowym.

Fotel do masażu napędzany jest silnikiem elektrycznym, który uruchamia mechaniczne ramiona z głowicami masującymi i rolkami. (Ogólnie mówiąc, im mocniejszy silnik, tym intensywniejszy masaż.) Ramiona poruszają się w górę iw dół, podczas gdy rolki poruszają się na boki. W przypadku masażu 3D, rolki naciskają również głęboko w ciało. Trajektorie ramion masujących i rolek zaprojektowano tak, aby symulowały ruchy dłoni masażystki. Rolki naciskają przez tapicerkę fotela.

Programy automatyczne

Fotele do masażu zawsze posiadają kilka wstępnie ustawionych funkcji, które można łatwo włączyć, naciskając przycisk. Programy te ułatwiają dostęp do najczęściej używanych funkcji. Liczba wstępnie ustawionych programów różni się w zależności od modelu. Fotele do masażu inSPORTline mają zawsze kilka z następujących funkcji:

 

 • Relaksujący masaż do regeneracji stawów i pozbycia się sztywności mięśni.
 • Delikatny masaż stymulujący przepływ krwi. To bardzo delikatny masaż.
 • Głęboki masaż łagodzący bóle mięśni. Ten rodzaj masażu jest intensywny i złożony.
 • Ożywczy masaż, który zmniejsza zmęczenie i ożywia ciało.
 • Programy masażu powietrznego koncentrują się na obszarze talii, pośladkach, ramionach, nogach lub stopach (w zależności od modelu). Dokładne użycie poduszek powietrznych podczas masażu zależy od funkcji fotela do masażu. Krzesła wyższej klasy zapewniają również masaż stóp, często z ogrzewaniem.

Ustawienia ręczne

Jeśli wstępnie ustawione programy nie spełniają Twoich wymagań, możesz dostosować ustawienia, aby uzyskać preferowany rodzaj masażu. Pamięć fotela do masażu może zachować ograniczoną liczbę zapisanych programów, dzięki czemu Twoje ulubione będą zawsze dostępne dla Ciebie. Podczas ręcznego ustawiania masażu możesz wybierać spośród różnych rodzajów masażu. Każdy typ symuluje inną technikę masażu i różnią się efektem i ogólnym odczuciem. Nasze fotele do masażu wyposażone są w następujące rodzaje masaży:

Typ masażuOpis
Ugniatanie Mechanizm ugniatania łagodzi bóle mięśni i rozluźnia całe plecy. Ugniatanie stymuluje i poprawia krążenie krwi w mięśniach. Podczas masażu ciśnienie wywierane przez głowice masujące zmienia się wraz z przesuwaniem rolek. Jest to podstawowy typ masażu eliminujący napięcie mięśni.
Trzepotanie Trzepotanie to intensywny, rytmiczny ruch. w którym głowice masujące i rolki są rozmiesczone bardziej od siebie. Szybkość masażu można regulować dowolnie. Ten rodzaj masażu poprawia również przepływ krwi. Dlatego jest stosowany do uwalniania napięcia ze sztywnych mięśni i łagodzenia stresu.
Stukanie Podczas stukania głowice masujące lub rolki są zaprogramowane tak, aby rytmicznie popychać mięśnie w krótkich odstępach czasu, a następnie powracać. Ten delikatny masaż jest odpowiedni do stymulowania zmęczonych mięśni.
Równoczesne stukanie i ugniatanie W tej intensywnej technice wałki masujące poruszają się zarówno poprzez koliste ruchy typowe dla ugniatania, jak i rytmiczne uderzenia wykorzystywane podczas stukania. Ten połączony masaż jest odpowiedni do usuwania bólu głęboko w mięśniach.
Szczypanie Szczypanie to mechanizm masażu, w którym rolki w głowicy masują się, aby naśladować ruch rąk masażysty, gdy palce chwytają mięśnie. Ta technika koncentruje się głównie na masowaniu obszaru barku.
Masaż Shiatsu Shiatsu to rodzaj masażu pochodzącego z Japonii. Masaż ten polega na wywieraniu nacisku na punkty akupunktury, aby przywrócić równowagę energetyczną organizmu. W praktyce nacisk na punkty akupunktury wywierają palce masażysty lub masażystki. W fotelu do masażu rolki masujące przesuwają określone punkty na ciele. Celem masażu shiatsu jest odblokowanie ścieżek energii i rozluźnienie ciała.

Ustawienia ręczne pomogą również w przypadku, gdy chcesz skupić się na określonym miejscu lub obszarze. Jeśli wybierzesz punktowy masaż skoncentrowany na jednym miejscu lub obszarze zamiast całego, możesz użyć przycisków strzałek na panelu sterowania, aby wybrać precyzyjny obszar, który wymaga największej troski. Masaż punktowy będzie naprawdę masował tylko jedno wybrane miejsce, podczas gdy masaż całej powierzchni pomoże ustalić priorytet miejsca na ciele, które sprawia najwięcej kłopotów.

W programach automatycznych i ręcznych można regulować prędkość i intensywność masażu. Intensywność masażu zależy od tego, jak głęboko sięgają rolki masujące. Regulacja prędkości określa rytm, w którym poruszają się głowice masujące. Liczba poziomów prędkości zależy od modelu, przy czym produkty wyższej klasy zazwyczaj zapewniają więcej opcji. Typowe modele zazwyczaj mają maksymalnie trzy poziomy ustawień.

Regulacja oparcia

Pozycja oparcia może być regulowana dla każdego fotela do masażu, jednak pytanie, w jakim stopniu. Większość foteli do masażu ma regulowane oparcia co najmniej do 50 °, dzięki czemu można się zrelaksować w jak największym stopniu. Modele wyższej klasy wyposażone są w funkcję „Zero Gravity”, która dostosowuje Twoje ciało do pozycji, w której stopy są umieszczone wyżej niż serce. Zagłówki bardziej zaawansowanych modeli można również regulować w zależności od wzrostu

Jeśli użytkownik nie ma średniego wzrostu, regulowany podnóżek jest również ważną cechą do rozważenia. Podczas masażu użytkownik powinien czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, co może stanowić problem, jeśli podnóżek jest za krótki. Regulowany podnóżek pomoże Ci ustawić dolną połowę krzesła w idealnej pozycji do masażu.

Dodatkowe funkcje

Fotele do masażu inSPORTline mogą również posiadać następujące funkcje:

 • Rozciąganie pleców - Fotele do masażu wyższej klasy pomogą Ci rozciągnąć plecy w taki sam sposób, jak zrobiłby to doświadczony kręgarz. Odległość między kręgami kręgosłupa rozciąga się podczas masażu, zmniejszając nacisk na krążki międzykręgowe i nerwy.

 • Active twist - Ta funkcja dodaje funkcję przenoszenia ciała z boku na bok za pomocą poduszek powietrznych. To sprawia, że masaż jest bardziej dynamiczny i zabawny. Na pewno nie zaśniesz.

 • Aktive swing - Ta funkcja służy do rozciągania obszaru pleców i szyi podczas masażu. Siedzenie przechyli się z boku na bok, podczas gdy podnóżek automatycznie przesunie się w górę iw dół..

 • Wsparcie układu limfatycznego - masaż stymulujący układ limfatyczny poprzez poduszki powietrzne. Intensywność można regulować na panelu sterowania.

 • Magnetoterapia – Niektóre krzesła zawierają magnesy, które stymulują punkty akupresury w kluczowych miejscach na nogach. Wpływ magnesów pomaga Twojemu ciału uzupełnić brakującą energię.

 • Muzyka -  Wiele nowoczesnych foteli do masażu wyposażonych jest w odtwarzacz muzyki, który pomoże Ci się zrelaksować podczas słuchania ulubionych utworów. Głośniki są wbudowane w krzesło. Możesz przesłać swoją ulubioną muzykę na dysk USB i włożyć ją do złącza w fotelu, lub możesz sparować krzesło z urządzeniem inteligentnym przez Bluetooth i odtwarzać muzykę w ten sposób. Panel sterowania pozwala na dowolną regulację głośności. Akcesoria niektórych modeli obejmują również słuchawki. Muzyka podczas masażu dodatkowo zwiększa wrażenia i tworzy odpowiednią atmosferę.

Dodatkowe informacje: